Zorunlu sigortada yeni zam geldi, sigorta fiyatları 3 bin lirayı aştı!

Acente zam, araç sahipleri indirim istiyor. Zorunlu trafik sigortası ağustos fiyatları belli oldu. Buna göre İstanbul'da trafiğe yeni çıkan sıfır aracın üstü limiti 3 bin 149 TL'ye ulaştı.

Zorunlu trafik sigortası için yeni tarife belli oldu. Ağustos itibarıyla İstanbul'da trafiğe yeni çıkan araç için (4'üncü basamak) uygulanan azami prim tutarı 3 bin 149 TL olacak. İstanbul'da son 2-3 yıldır hiçbir kazaya karışmamış ve 7'nci basamağa yükselmiş bir sürücü, bu ay sigortasını yenilediğinde indirimli en fazla 1.732 TL ödeyecek.

Zorunlu trafik sigortasında yapılan düzenlemelerle birlikte mayıs-ağustos arasındaki artış yüzde 35’lere yaklaştı. Bu yılki resmi artış şu ana kadar yüzde 46 olarak gözüküyor.

Araçların sigorta primleri 7 basamakta belirleniyor. İlk kez araç alıp trafiğe çıkanların basamağı 4'ten başlıyor, Sürücüler kazaya karıştıkça 1'inci basamağa kadar düşüyor. Art arda üç yıl hiç kaza yapmayanlar yedinci basamağa yükseliyor. Yedinci basamağa yaklaştıkça sigorta ucuzluyor, 1'e yaklaştıkça pahalanıyor.

 

Etiketler
Yorumlar
Fatih bozer Malatya
Her şeyi vatandaşın sırtından çıkarıyorlar vatandaşın hastası oluyor cenazesi oluyor arabaya binmesinmi Allah bunun hesabını sorar inşallah bu zamları yapanlara
Ayhan polatoz
Her sonuç da vatandaş dan ne alırsak kar