Zorlu Enerji sermayesini bedelli olarak 2.5 milyar liraya çıkardı

Zorlu Enerji bedelli sermaye artırım sürecini tamamladı. Sermaye artırımıyla birlikte hissede yaşanan hareket dikkat çekiyor.

2020'de başlayan pandeminin ardından hızlı bir yükseliş trendine giren #ZOREN, Şubat 2021'le birlikte gücünü koruyamadı ve 7 aylık bir düşüş trendi yaşadı. Şirket bu süre zarfında mali yapısını güçlendirmek üzere bedelli sermaye artırım kararı aldı. 

Yüzde 25 oranındaki artışla birlikte sermayesini güçlendiren #ZOREN'de sermaye artırım süreci tamamlandı. 

Şirket sermaye artırımından elde edilen fonla finansal borçları kapatacağını ve önümüzdeki bilanço döneminde bu nedenle kâra geçmeyi hedeflediğini duyurmuştu. 

Zorlu Enerji yeni pay alma haklarına karşılık gelen payların satışını ise bu hafta 14-15 Eylül 2021 tarihlerinde yapacak. Şirket bu payların toplam nominal değeri 805.407,015 TL olduğu bildirildi. 

Borsa İstanbul AŞ Birincil Piyasa’da, 1 TL nominal değerdeki beher pay fiyatı 1 TL’den az olmamak üzere piyasada oluşacak fiyattan yapılacak satış işlemine, Halk Yatırım Menkul Kıymetler aracılık edecek.

#ZOREN hisseleri sermaye artırımı ile ağustos ayı sonundan itibaren kıpırdamaya başladı. 1,57 TL'den kısa sürede 1,77 TL'ye kadar çıkan hissede, endekste yaşanan düşüşle birlikte bir miktar düşüş gösterse de cuma günü kapanışı 1,66 TL'den gerçekleştirdi. 

Etiketler
Yorumlar