YÜKSELİŞLERİ DİKKAT ÇEKEN İKİ KRİPTO PARA: XPR, LINK

Kripto para analizi

Piyasa hacmi bakımından büyük kripto para birimleri içinde ise Ripple (XRP) ve Chainlink’in (LINK) artışları ile olumlu yorumlanıyorlar... 

XRP her ne kadar ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu davası sebebiyle yaşanan rallide beklentileri karşılayamamış olsa da son gelişmeler ile birlikte fiyatın güçlü bir şekilde ilerlediği düşünülüyor. Aslında XRP, davanın ilk günlerinde 0,17 dolara kadar gerilemişti. Dolayısıyla bugün seviyelerin oldukça iyi bir toparlanmaya işaret ettiği yorumlanıyor. 

 Ripple CEO’su Brad Garlinghouse geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda SEC’in kendi kendisini vurmuş olabileceğini dile getirdi ve herhangi bir uyarı olmadan her şirketin böyle bir durumla karşı karşıya kalabileceğini belirtti.

Ripple,  artışı sürerse; ilk güçlü direnç 1,90 dolar bandında olacak. 2 dolar ise psikolojik direnç olarak nitelendiriliyor ve bu seviyenin aşılması 2,5 dolara doğru yeni bir ralli başlatabilir.

Chainlink’teki %15’lik Yükseliş dikkat çekti
Büyük hacimli kripto para birimleri içinde son 24 saat içinde yaşadığı %15 artış ile dikkatleri çeken LINK, son 1 haftada %40 ve son 30 günde %45 artış yaşadı. Yazının kaleme alındığı an itibari ile ise LINK 34,5 dolar bandında işlem görüyor.

 LINK’in tüm zamanlar rekorunu 10 Mayıs’ta 52 dolar ile kırdığını ve henüz yeni bir rekor için önünde uzun yol olduğunu belirtmek gerekiyor.

Yorumculara göre kripto para piyasasındaki genel yükseliş hissiyatı devam ederse LINK yakın zamanda 40 dolar bandına çıkabilir. (cointurk)