YÜKSELİŞİYLE BTC'Yİ, ADA'YI, ETHERİ KATLAYAN KAZANÇ ŞAMPİYONU ALT COİN AÇIKLANDI

Kripto paraların yeni kazanç liderleri ortaya çıkıyor.

Son iki ayda, Bitcoin, Ethereum, Cardano (ADA) ve BNB gibi önde gelen kripto paralarda yatay bir seyir izlendi. Ancak bu süreçte Ethereum odaklı altcoin OMG, sessiz yükselişiyle dikkati çekti...

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz aydan bu yana büyük oranda yatay seyrederken Ethereum’da yaklaşık %15 düşüş gerçekleşti. Ethereum’un rakipleri Cardano (ADA) ve Binance’in BNB coin’i de eylül ayının başından bu yana sırasıyla %25 ve %12 düşüş gösterdi.

Ethereum ölçekli OMG networkü’nün OMG isimli token’ı 2018 yılının ilk dönemlerinden bu yana görülmemiş yükselişler gösterdi. Forbes’un haberine göre kripto para eylül ayının başından bu yana yaklaşık %150 yükseliş gerçekleştirdi. OMG, yılın ilk döneminde Bitcoin, Ethereum ve kripto para piyasasının genelinde görülen yükselişle birlikte de artmış ve 13 doların üzerine çıkmıştı. Bunun ardından kripto para piyasasında görülen düşüşle 3 dolara geriledi ancak son aylarda yeniden yükselişe geçerek 18 dolara ulaştı.

haziran ayında OMG yeniden yapılanarak enya ve boba network’leriyle bir araya geldi. Bu şekilde de Ethereum’un yüksek maliyetini düşürdü, işlem hızını yükseltti ve akıllı kontrat işlevini genişletti.

Ethereum odaklı ikinci katman projelere yönelik ilgi de son haftalarda arttı. Ancak bu yükselişin lideri OMG oldu.