Yataş Grub yılın ilk altı ayında cirosunu yüzde 140 artırdı.

Yataş Grup Yeni Markalarla Cirosunu % 140 Artırdı, Yılsonu Hedefini 5 Milyar TL’den 6 Milyar TL’ye çıkardı

Yataş Grup, yeni markalarla büyümeye devam ediyor Yataş Bedding, Enza Home, Yataş Project ve Divanev’in ardından Puffy ve Yataş Foam markalarını kuran Yataş Grup, cirodaki büyümenin yanı sıra ihracatta da güçlü bir ivme yakaladı. Yataş Grup, yüzde 140’lık ciro artışıyla geçen seneki toplam cirosunu 2022’nin ilk yarısında elde etti.

Hedefte global pazarda büyüme var
Yataş Project, Yataş Foam ve Puffy markaları ile Yataş Grup’un artık daha geniş kesimlere hitap ettiğini söyleyen Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın, şunları söyledi: “ Yeni markalarımızla Enza Home ve Yataş Bedding’den gelen gücümüze güç kattık. Yüzde 140’lık ciro artışıyla geçen seneki toplam ciromuzu 2022’nin ilk yarısında yakaladık, 2,7 milyar TL ciroya ulaştık. Dolayısıyla yılsonu hedeflerimizi yukarı yönlü revize ettik, yılı yaklaşık 6 milyar TL ciro ile tamamlayabileceğimizi öngörüyoruz. Hedefimiz yeni markalarımızla birlikte daha geniş kitlelere ulaşarak hem yurt içinde hem de global pazarlardaki gücümüzü artırmak.” 

Otelden hastaneye, yurttan misafirhaneye tüm işletmelerde anahtar teslim, tasarım ve uygulamalara imza atan Yataş Project, geçtiğimiz yılın ilk 6 ayına göre yaklaşık 2,5 katlık bir ciro büyümesi gerçekleştirirken ilk 6 ayda toplam cirodan yüzde 2,2’lik pay elde etti.

Yataş Grup, yarım asra yaklaşan sünger ve elyaf üretim tecrübesini ise Yataş Foam ismiyle markalaştırdı. Farklı sünger teknolojileri, elyaflar ve medikal yastıklar üreten Yataş Foam geçtiğimiz yılın ilk 6 ayına göre cirosunu 2 katına çıkararak toplam cirodan yüzde 8,1’lik pay elde etti.


Puffy 2021 yılı cirosuna bu yıl ilk 6 ayda ulaştı
Yataş Grup’un en yeni markası Puffy, geçen yıl Ocak ayında tüketicilerle buluştu. 2021 Ekim ayında ise ilk TV lansmanını yaparak geniş kitlelere ulaştı. Satışa yatak, baza, başlık ve beyaz ev tekstili (yastık, yorgan, alez) ürünleriyle başlayan Puffy, 2022 Haziran ayı itibarıyla renkli ev tekstilini de ürün yelpazesine ekledi. 41 münhasır mağaza açan Puffy, toplamda 708 satış noktasına ulaştı. Bununla beraber marka hem kendi internet sitesi üzerinden hem de farklı pazaryerlerinden online alışveriş hizmeti de sunuyor. Başarılı çalışmalarıyla geçen yıl gerçekleştirdiği ciroya 2022 yılında ilk 6 ayda ulaşan Puffy, 2021’in ilk 6 ayına göre bu yıl 3 katın üzerinde büyüme gerçekleştirdi. Böylece 2022 yılında Yataş Grup toplam cirosunda yaklaşık yüzde 4’lük paya sahip oldu. 

YATAS YATAS YATAK VE YORGAN SANAYI VE TICARET A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 17.72
Satış 17.74
Değişim 0.15%
Son Değer 17.74
En yüksek 17.97
En düşük 17.54
Haftalık Değişim 0.8527%
Aylık Değişim 9.8452%
Yıllık Değişim 66.2605%
Etiketler
Yorumlar