VESTEL İÇİN ÇOK YÖNLÜ ANALİZ: VESTL HİSSESİ YÜKSELİR Mİ?

VESTL hisse analizi...

VESTL HİSSESİNE TEKNİK ANALİZ

Vestel hissesi teknik açıdan incelendiğinde 2021 yılının Nisan ayında yaptığı zirve seviyesinden bir hayli uzak kalmış gibi duruyor. Tarihi zirve ile arasındaki farkı Aralık ayında büyük ölçüde kapatan Vestel hisse, yaşanan enflasyon rallisinin son bulması ile birlikte fiyatı tekrar dengelendi ve şimdilerde 25 lira etrafında işlem görmeye devam ediyor. VSTL F/K oranı ise 4.70, PD/DD ise 1.19'dur.

VESTEL HİSSESİ OLUMLU VE OLUMSUZ YORUM

 Vestel hisse fiyatı endeks paralelinde kalmasının ve temettü gelirleri ile birlikte yatırımcının desteklenmesinin 2022 yılında yatırımcıların daha çok dikkatini çekeceğini ve ayrıca iştiraki hissesinin bu tarafı da desteklemeye devam edeceğini düşündüklerini söylediler. Vestel hisse hedef fiyatı için ise 39-52 lira arasında bir gelecek olduğunu düşünüyorlar.

Vestel hisse düşecek mi?: Vestel hissesinin yükseleceğini olduğu gibi düşeceğini de dönemsel olarak yorumlanabiliyor...  Vestel hisse senedi fiyatları, 2021 yılında bir ara 39 lira bölgesini aştıktan sonra şimdilerde 25.78 lira seviyesine kadar geri çekilmiş durumda. Bu geri çekilme ile birlikte hissenin yukarı yönlü potansiyeli her ne kadar görülse bile düşüş yaşadığında dip bölgesinin de aynı şekilde  çok aşağıda olduğunu görmek yatırıcıların güvenini büyük ölçüde kırdığını ve Nisan 2021 yılındaki fiyatın bir süre daha zirve olarak kalacağını düşünüyorlar.  Vestel Hedef fiyatı olarak ise 22 ile 27 lira arasında bir yatay seyrin bir süre daha devam edebileceği yorumlanıyor.(BİRBORSA)