Vakıfbank 16 ülke ve 27 bankadan 650 milyon dolarlık sendikasyon kredisi temin etti.

VakıfBank, sendikasyon kredisi temin ettiğini açıkladı. İmzalanan sendikasyon kredisi 296 milyon dolar ve 313,5 milyon Euro'dan oluşuyor.

VakıfBank, 16 ülkeden 27 bankadan 650 milyon dolar sendikason temin ettiğini açıkladı. Alınan sendikasyon 296 milyon dolar ve 313,5 milyon Euro'dan oluşuyor. Böylece Vakıfbank iki sendikasyon kredisini de yüzde 100 oranında yenilemiş oldu. 

Bankadan yapılan açıklama bu şekilde: 

VakıfBank, 16 ülkeden 27 bankanın katılımıyla 296 milyon dolar ve 313,5 milyon Euro'dan oluşan toplam 650 milyon dolarlık sendikasyon kredisi temin etti. Banka Nisan ayında gerçekleştirdiği ilk sürdürülebilir sendikasyon kredisinin ardından yılın ikinci sendikasyon kredisini de sürdürülebilir performans kriterlerine dayalı olarak yenileyerek, tüm sendikasyon kredilerini 'Sürdürülebilir Sendikasyon' kredisine dönüştürmüş oldu. 
 
VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih,  "SMBC ve Standard Chartered Bank'ın sürdürülebilirlik koordinatörü olduğu, Emirates NBD'nin ajan banka olarak görev aldığı ve koordinatörlük görevini The Commercial Bank Qatar ve First Abu Dhabi Bank ile birlikte üstlendiği kredi işlemine 16 ülkeden 27 banka katılım sağladı. 367 gün vadeli kredinin dolar maliyeti Libor + 215 baz puan, Euro maliyeti ise Euribor + 175 baz puan seviyesinde gerçekleşti. Nisan ayındaki 1,1 milyar dolarlık işlemle beraber 1,8 milyar dolara ulaşan sendikasyon kredimiz, güçlü muhabir ağımızın en önemli göstergesi" dedi.

 

Etiketler
Yorumlar