Ünlü aracı kurum hisse portföyünü yeniledi

Vakıf Yatırım hisse portföyü...

SAHOL: Net aktif değerine göre %32 iskontolu işlem gören Sabancı Holding’i 27,4 TL hedef fiyat ile model portföyde yer alıyor... 

ISTCR: 2022 yılında güçlü kar görünümünü koruyacağını tahmin ettiğimiz İş Bankası’nı 6,35 TL hedef fiyat ile model portföyde tutuldu. 

TOASO: Yeni Fiat Doblo modelinin Stellantis’in İspanya fabrikasında üretileceği haberi ile endeksten negatif ayrışsa da, potansiyel yeni model beklentisiyle ve 114,50 TL hedef fiyat ile Tofaş’ı model portföye alındı. 

AKBNK: Güçlü sermaye yeterliliği ve likidite yapısı ile ön plana çıkan Akbank’ı 12,5 TL hedef fiyat ile model portföyümüzde yer alıyor. 

SISE: Faaliyet gösterdiği her segmentte güçlü operasyonel performans sergileyen Şişe Cam’ı 26,00 TL hedef fiyatla model portföye alındı. 

KRDMD:  Küresel ürün fiyatlarında dengelenme arayışlarıyla yılın ikinci yarısında nispeten daha zorlu faaliyet ortamı beklememize karşılık i) Geçmiş dönemlere göre daha güçlü mali yapı, ii) 2Ç22 finansallarına yönelik olumlu beklentilerimiz (yaklaşık 200 $/ton başı FAVÖK) iii) Son üç ayda endeksten %30’a yakın negatif ayrışma ile birlikte sınırlı aşağı yönlü hareket alanı, öngörümüze bağlı olarak Kardemir’i, 21,54 TL hedef fiyatla portföye dahil edildi.