TürkTraktör, 20 aylık hazırlık aşamasından sonra Erenler Fabrikası'nda yerli kabin üretimine başladı.

Türkiye’nin tarım mekanizasyonundaki lider firması ve otomotiv sektöründeki ilk üretici kuruluşu TürkTraktör, Erenler Fabrikası’nda daha önce yurt dışından tedarik ettiği TR6 serisi kabinlerinin üretimine başladı.

TürkTraktör yerlilik oranını artırmaya devam ediyor. Yaklaşık 20 ay süren bir hazırlık aşamasının ardından yerli pazara yönelik üretilen araçlarda, tüm TR6 serisi ürünlerde Erenler Fabrikası'nda üretilen kabinler yer alacak.

TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, “Daha önce yurtdışından tedarik ettiğimiz TR6 serisi kabinlerini Erenler Fabrikamızda üretmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Mevcut durumda, Ankara Fabrikamızda motor, ön aks ve şanzıman üretimlerini gerçekleştiriyorduk. Şimdi de önemli komponentlerimizden kabin ile bir ilke daha imza atıyoruz. Kalite seviyesini en üst düzeyde tutabilmek için operasyonlara özel elektronik ekipmanlar devreye aldık. Buna ek olarak her zaman olduğu gibi, ergonomi ve iş güvenliğini önceliklendirip özel montaj ekipmanları ile hattımızı donattık. Attığımız bu adımla ülke ekonomisine de katkıda bulunmanın gururu içindeyiz. 68 yıldır sektöründe ve tarım mekanizasyonunda öncü bir şirket olarak bu alandaki üretim kapasitemizi daha da genişletmeyi hedefliyoruz” dedi.

 

TTRAK TURK TRAKTOR VE ZIRAAT MAKINELERI A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 279.3
Satış 279.4
Değişim 21.8%
Son Değer 279.3
En yüksek 279.5
En düşük 258.4
Haftalık Değişim 10.134%
Aylık Değişim 14.2331%
Yıllık Değişim 35.9719%
Etiketler
Yorumlar