Türk Hava Yolları UEFA Şampiyonlar Ligi’nin resmi sponsoru oldu

Dünyanın 129 ülkesine uçuş yapan Türk Hava Yolları, UEFA Şampiyonlar Ligi'nin resmi sponsoru oldu. THY geçtiğimiz günlerde bu yılın ilk altı ayında 748 milyon liralık reklam harcamasıyla gündeme gelmişti.

2022'nin ikinci çeyreğinde 11,3 milyar lira kara ulaşarak göz dolduran Türk Hava Yolları şimdi de UEFA Şampiyonlar Ligi'nin resmi sponsoru olarak kendinden söz ettiriyor. 

129 ülkeye uçuş yapan THY, 200 ülkede 70'den fazla yayıncıyla 678 milyon izleyiciye ulaşan UEFA Şampiyonlar Ligi ile markaya yatırım yapmaya devam ediyor. 

Her yıl dünyanın 129 ülkesinden milyonlarca insanı gökyüzünde buluşturan Türk Hava Yolları uluslararası ölçekte en çok takip edilen spor etkinliklerinden olan UEFA Şampiyonlar Ligi’nin resmi sponsoru oldu.

Türk spor tarihinin en önemli sponsorluklarından biri olan bu prestijli iş birliği, UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’nin 10 Haziran 2023’te İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda gerçekleşecek olması açısından da ayrı bir önem taşıyor.

Anlaşma kapsamında Türk Hava Yolları’nın, maç yayını öncesi, esnası ve sonrasında aralarında saha kenarındaki LED ekranların da bulunduğu birçok logo görünürlüğü ve isim kullanım hakkı bulunuyor. Bununla birlikte küresel taşıyıcı; UEFA Süper Kupa, UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi ve UEFA Gençler Ligi finalleri’nde de resmi sponsor unvanıyla yer alacak.

Türk Hava Yolları’nın UEFA Şampiyonlar Ligi sponsorluğuyla ilgili duyuru Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat ve üst yöneticiler ile UEFA Başkanı Aleksander Čeferin’in ve UEFA Pazarlama Direktörü Guy-Laurent Epstein de katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat sponsorluk ile ilgili “Bu sponsorlukla Türk Hava Yolları markasını sezon boyunca dünyanın dört bir köşesine taşıyacak, 10 Haziran 2023’te de tüm dünyayı İstanbul’da buluşturacağız. Sporun farklı kültürleri bir araya getiren birleştirici gücüne inanıyor ve dünyanın önemli spor organizasyonlarında yer almaya devam etmeyi hedefliyoruz.” dedi.

 

THYAO TURK HAVA YOLLARI A.O.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 70.6
Satış 70.65
Değişim 2%
Son Değer 70.6
En yüksek 70.6
En düşük 67.9
Haftalık Değişim -0.3528%
Aylık Değişim -3.4199%
Yıllık Değişim 252.6473%
Etiketler
Yorumlar