TSPOR MUCİZESİ: SAHADA GOL, BORSA ENDEKSİNDE PRİM

TSPOR hissesi sportif başarıları borsa tahtasına da yansıtabiliyor...

Borsa İstanbul'da spor endeksi, geçen yıl yüzde 23,5 değer kazandı.

Trabzonspor, Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ geçen yıl yatırımcısını sevindirirken, Fenerbahçe Futbol AŞ, Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar yatırımcısını üzdü.

Borsa İstanbul'da işlem gören Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği'nin hisseleri 2021 yılında yüzde 148,4 değer kazanarak 11 yılın en iyi performansını sergilerken, Trabzonspor aynı zamanda bu dönemde yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketi oldu.

TSPOR hissesi son iki günde tavan seviyesinde kazandırıyor. TSPOR seri tavanlar yapıp daha sonra satışlarla tabana inebilen de bir hisse... Sert satışların olduğu bu hissede yatırımcının tercihleri büyük önem taşıyor. 

DEĞERİ 3 MİLYARI AŞTI
Geçen yıl halka açık 4 spor şirketi arasında en yüksek piyasa değerine Trabzonspor oldu. Trabzonspor 2021 yılını 3 milyar 30 milyon lira piyasa değeriyle tamamladı.

Trabzonspor'u 2 milyar 787 milyon 276 bin 800 lira piyasa değeriyle Fenerbahçe, 1 milyar 755 milyon lira piyasa değeriyle Galatasaray, 996 milyon lira piyasa değeriyle Beşiktaş izledi.

Trabzonspor ayrıca geçen yıl 4 milyar 570 milyon lira piyasa değerine ulaşarak tarihi zirveyi gördü.

Borsada işlem gören 4 spor şirketinin 2021 yılı kapanış fiyatı, getirileri ve piyasa değeri şöyle: