Tofaş ve Ford üretime ara veriyor

Kılıçdaroğlu'nun "ÖTV" çıkışından sonra gözlerin döndüğü otomotiv sektöründe iki önemli haber peş peşe geldi. Tofaş ve Ford planlı bakım onarım çalışmaları için üretime ara veriyor.

Otomotivin devleri yaz molası veriyor. Planlı bakım ve onarım için Tofaş ve Ford üretime ara verecek. Siyasetin gündeminde dün otomotiv vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, otomotivde ÖTV artırım, indirim ve sıfırlama yetkisini kendi üzerine aldı. Ondan saatler önce ise Kemal Kılıçdaroğlu, "Otomobil almayın biz gelince ÖTV'yi çizeceğiz, 4'te bir oranında vergileri indireceğiz" açıklamasında bulunmuştu. 

Dün gün içinde bunlar tartışılırken akşam piyasalar kapandıktan sonra Tofaş ve Ford Otomotiv üretim arası verdikleri kararları KAP'a gönderdi. 

Buna göre Tofaş, Bursa fabrikasında 8-21 Ağustos tarihleri arasında planlı izin kullanımı ile planlı bakım-onarım çalışmaları nedeniyle üretime ara veriyor. 

Ford Otomotiv ise, yıllık izin dolayısıyla fabrikalarında üretime belli tarihler arasında ara verecek. KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi: "Fabrikalarımızda aşağıda belirtilen tarihler arasında üretime ara verilecektir. Bu dönem zarfında fabrikalarımızda periyodik bakım çalışmaları gerçekleştirilecektir. Yeniköy fabrikamızda ayrıca yeni yatırımlarımız için üretim hatlarımızın hazırlanma çalışmaları gerçekleştirilecektir."

Gölcük Transit Hattı: 1-15 Ağustos
Gölcük Custom Hattı: 1-12 Ağustos
Yeniköy Fabrikası: 1-25 Ağustos
Eskişehir Fabrikaları: 1-15 Ağustos

 

Etiketler
Yorumlar