TMSF YÖNETİMİNDEKİ FETÖCÜ ŞİRKETLERİN SATIŞ ENGELLERİ KALDIRILIYOR

TMSF yönetimindeki KOZAA, KOZAL ve IPEKE için kolay yolu açıldı...


Bugünlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ekonomi için çok önemli bir yasa tasarısı görüşülüyor…


FETÖ Örgütüyle irtibatları nedeniyle yönetimleri Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nda olan şirketlerin satış zorlukları bitiyor.

YASA METNİ TBMM'de 

TMSF yönetiminde olan FETÖ irtibatlı şirketlerin müsaderesine ilişkin kararlara gerek kalmadan Bankacılık Kanunu’nda yapılacak değişikliklerle kamuya devralma yada satış yönündeki engeller kaldırılıyor…

https://twitter.com/borsamansetcom


Mevcut düzenlemelere göre; TMSF sadece hakkında “sürdürülemezlik” kararı alınan şirketlerin satışını yapabiliyor. Yeni düzenleme çalışması ile Bankacılık Kanunu’nda yer alan “sürdürülemez olma” şartı kaldırılarak tüm şirketlerin TMSF tarafından satılmasına imkân tanınması amaçlanıyor.

KOZA, KOZAL ve IPEKE KOLAY SATILABİLECEK

Bu düzenlemenin yapılması halinde Borsa İstanbul’da işlem gören Koza Altın, İpek Enerji, Koza Anadolu Metal gibi şirketlerin önündeki satış engelleri kalkıyor.
Yine halka açık olmayan İstikbal, Bellona, Mondi, Aydınlı Giyim gibi şirketlerin de satışları da mümkün hale gelebiliyor.

TBMM’de bulunan bir diğer kanun teklifin de de, FETÖ şirketlerine TMSF’nin kayyum atanmasına ilişkin Ağustos ayında sona erecek sürenin 3 yıl uzatılması teklif edilmiş bulunuyor. Söz konusu kanun teklifinin Ağustos ayı öncesinde Meclis’te kabul edilerek, kanunlaşacağına kesin gözle bakılıyor.

https://www.facebook.com/brsmansetcom

İŞTE O ÇOK ÖNEMLİ DÜZENLEMELER: