Teknosa, Media Markt, Vatan Bilgisayar ve Sunny Elektronik hakkında soruşturma kararı verildi.

Rekabet Kurulu, dört şirket hakkında "rekabete hassas veriler hakkında bilgi değişiminde bulunmak" gerekçesiyle soruşturma başlattı.

Ön soruşturmasını tamamlayan Rekabet Kurulu üçü teknoloji marketi olmak üzere dört elektronik devi için soruşturma kararı verdi.

Media Markt, Teknosa (#TKNSA), Vatan Bilgisayar ve Sunny Elektronik soruşturmanın hedefi oldu. 

Rekabet Kurulu internet sitesinde yer alan kararda şu ifadeler kullanıldı:

"Vatan Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş., Teknosa İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi ve Media Markt Turkey Ticaret Limited Şirketi'nin rekabete hassas veriler hakkında bilgi değişiminde bulunmak suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiği; ve ayrıca, Sunny Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin yeniden satıcılarına internet satış yasağı getirmek ve/veya yeniden satış fiyatı tespitinde bulunmak ve ayrıca Vatan Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş., Teknosa İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi ve Media Markt Turkey Ticaret Limited Şirketi arasındaki dolaylı bilgi değişimine aracılık etmek suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiği iddialarına yönelik yürütülen ön araştırmalar Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Ön araştırmalarda elde edilen bilgi ve belge ile yapılan tespitleri 18.05.2022 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak; Media Markt Turkey Ticaret Limited Şirketi, Teknosa İç ve Dış Tic. A.Ş., Vatan Bilgisayar San. ve Tic. İle Sunny Elektronik San. ve Tic. A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına 22-23/370-M ve 22-23/371-M sayı ile karar verdi."

TKNSA TEKNOSA IC VE DIS TICARET A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 0
Satış 0
Değişim 0%
Son Değer 0
En yüksek 0
En düşük 0
Haftalık Değişim 0%
Aylık Değişim 0%
Yıllık Değişim 0%
Etiketler
Yorumlar