Stellantis'le yapılan görüşmelere göre Tofaş, üç yeni model için anlaşma sağladı.

Haziran ayında gelen Doblo haberiyle sarsılan Tofaş'ta görüşmelerin devam ettiği ve 2025 yılında başlayacak, binek ve ticari üç yeni model üzerine anlaşma sağlandığı haberi geldi.

Tofaş yatırımcısı için olumlu haber geldi. Dünya gazetesinde yer alan habere göre 22 yıl Türkiye'de üretildikten sonra İspanya'ya çekilen Doblo'nun yerine üç yeni model geliyor 

Stellantis ve Koç Holding arasında geçen hafta yapılan görüşmeler sonucunda, 2025 yılından itibaren başlayacak şekilde binek ve ticari olmak üzere üç yeni model için anlaşma sağlandığı belirtiliyor. 

Habere göre geçtiğimiz hafta Stellantis Grubu'nun Başkanı John Elkann, Türkiye'yi ziyaret etti. Ziyarette Tofaş Bursa'da üretilecek modellerin pazarlık sürecinin tamamlandığı iddia ediliyor. Buna göre Bursa’daki fabrikada 2025 yılından itibaren başlayacak şekilde üç yeni model üretilmesi kararlaştırıldı.

Otomotiv sektörüne mühendislik hizmeti veren global bir şirketin Türkiye'deki yetkilisinin iddiasın göre yeni modeller elektrikli ve hibrit modeller olacak. Araçlar hem ticari araç hem de hem de binek olacak ve 2025 yılını sonunda üretilmeye başlayacak.

Dünyanın haberine göre , Tofaş yeni dönem için hazırlık yapmaya başladı. Şirketin özellikle insan kaynağına yönelik bir çalışma içerisinde olduğu öğrenildi. Tofaş’ın mühendis pozisyonu başta olmak üzere üretimin çeşitli birimlerine ilave istihdam oluşturma konusunda yoğun bir mesai yürüttüğü kaydediliyor.

 

Kaynak : Aysel YÜCEL / Dünya 

TOASO TOFAS TURK OTOMOBIL FABRIKASI A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 82.85
Satış 82.9
Değişim 0.55%
Son Değer 82.85
En yüksek 83.1
En düşük 78.6
Haftalık Değişim -0.6594%
Aylık Değişim 12.2628%
Yıllık Değişim 18.9006%
Etiketler
Yorumlar