SPK onayı bekleyen Hedef Holding 5. şirketi de halka arz etmeye hazırlanıyor

Dört şirketi halka açık olan Hedef Holding halka arz için gün sayıyor. Namık Kemal Gökalp, SPK başvurusu yaptıklarını ve halka arzı ay sonuna kadar tamamlamayı umduklarını söyledi.

Hedef Holding’te halka arz süreci SPK başvurusuyla başlamıştı. Daha önce dört şirketi halka arz olan Hedef Holding'te hedef ay sonuna halka arzı tamamlamak. 

Bloomberght'de Üst Düzey programına katılan Hedef Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Kemal Gökalp halka arza ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Gökalp, "Hedef Holding’in de halka arzını bu ay sonu itibari ile tamamlamayı hedefliyoruz. Bu konuyla ilgili sermaye piyasasına bir müracatımız var. İnşallah onaylar da gelince 5. şirketimizi de halka açmış olacağız." ifadelerini kullandı. 

Halka arz gelirinin yüzde 90'ının şirkete kaynak olarak aktarılacağını belirten Gökalp, böylece öz sermayelerinin güçlendirileceğini ve  yatırımlar konusunda da ellerinin daha güçlü olacağını söyledi. Gökalp kaldıraç kullanmadıklarını sadece özsermaye ile büyüdüklerinin altını çizdi. 

Hedef holding'in borsada dört şirketi bulunuyor. İnfo Yatırım (#İNFO), Seyiter Kimya Sanayi (#SEYKM), İdealist Danışmanlık (#IDEAS) ve Hedef Girişim Sermayesi (#HDFGS)

Etiketler
Yorumlar