Sosyal medya paylaşımı ilginç bir tepkiye neden oldu. Bakan Varank, Sami Aslanhan'a twit sildirdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kontrolmatik Yönetim Kurulu Başkanı Sami Aslanhan'a twit sildirdi. Asalanhan'ın paylaşımına Bakan Varank sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

Kontrolmatik Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Sami Aslanhan'ın, geliştirdikleri kolaboratif robotlarla ilgili olarak, "Ülkemizde robotların büyük bir pazar olduğunu biliyoruz ve alternatif çözümlerin yabancı kaynaklı olduğunu göz önüne aldığımızda projemiz ile cari açığın azaltılmasına katkı sağlayacağımıza inanıyoruz." paylaşımına, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'tan tepki geldi 

Bakan Varank sosyal medya paylaşımında "Halka açık bir şirketin sahibi olarak uluorta twit atıp yatırımcılarınızı yanlış yönlendireceğinize, dosyanıza odaklanın!" ifadelerini kullandı. 

Düzgün bir yol haritası ortaya koysaydınız daha önce batarya projesinde olduğu gibi yine komiteyi ikna eder Hamle programına kabul edilebilirdiniz. https://t.co/ybf7mv76yQ


Bakan Varank'ın, Sami Aslanhan'ı ekleyerek yaptığı paylaşım sonrası Aslanhan tepkiye neden olan paylaşımı sildiği görüldü. 

Kontrolmatik'in 'Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi' teşvik uygulaması kapsamında yaptığı proje başvurusu reddedilmişti. Kontrolmatik projeyi güncelleyerek yeniden başvuracağı açıklanmıştı. 

Sami Aslanhan'da bunun üzerine tepki üzerine sildiği paylaşımı yapmıştı. 

KONTR KONTROLMATIK TEKNOLOJI ENERJI ve MUHENDISLIK A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 150.6
Satış 150.7
Değişim 0.6%
Son Değer 150.6
En yüksek 152.8
En düşük 149.8
Haftalık Değişim -0.9666%
Aylık Değişim 0.6819%
Yıllık Değişim 132.1924%
Etiketler
Yorumlar