SOL, AVAX VE ETHER'de YENİ FİYAT BEKLENTİLERİ HANGİ YÖNDE OLACAK?

Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve en büyük altcoin olan Ethereum’da (ETH) son durum ne, fiyat beklentileri ne yönde?

 

ethereum
Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, BTC’nin fiyat hareketlerini takip etmeye ve yönünün bu şekilde çizmeye devam ediyor. Yazının kaleme alındığı an itibari ile BTC gibi yaklaşık olarak %1 artış ile ilerlerken 3.285 dolar bandında işlem görüyor.

Nasıl ki BTC için 43.000 dolar önemli bir destek oluşturduysa ETH için de 3.000 dolar benzer bir seviye olarak değerlendiriliyor. Analistler bir artış başlaması halinde ETH fiyatının öncelikle 4.000 doları ve ardından yıl bitmeden 5.000 doları göreceğini düşünüyor.

Solana 
Solana, geçtiğimiz hafta piyasada bir düşüş grafiği hakimken sergilediği yükseliş performansı ile gündeme oturdu. Bunun birlikte SOL sadece bir yükseliş yaşamakla kalmadı kendi rekorunu da kırdı.

Yazının yayın hazırlandığı sırada 167 dolardan işlem gören SOL 9 Eylül’de 214 dolar ile kendi rekorunu kırdı.

Uzman isimlerin beklentilerine göre piyasada bir yükseliş başlaması halinde SOL fiyatı 250 dolar doğru harekete geçme potansiyeline sahip.

Avalanche 

geçtiğimiz hafta yükseliş yaşayan kripto para birimleri arasında yer alıyor. Yazının kaleme alındığı anda 55 dolardan işlem gören AVAX, 12 Eylül’de 64 dolar ile kendisine yeni bir rekor seviye belirlemişti.

Uzman isimler Avalanche’i çok güçlü bir proje olarak değerlendiriyor ve bu sebeple kripto para piyasasında başlayacak yeni bir yükseliş ivmesi ile birlikte AVAX’ın 100 dolara doğru harekete geçeceği düşünülüyor. Bunun için AVAX fiyatının öncelikle 65 dolarlık direnci kırması gerekecek.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.(COİNTURK)