Söktaş'ın iştiraki Efeler Çiftliği 2022'de Borsa İstanbul'a geliyor

2021 yılında hız kazanan halka arz 2022 yılında da devam edecek. Birçok şirketin halka arz çalışmaları devam ederken Efeler Çiftliği de gelecek yıl halka arz olmak üzere çalışmalara hız verdi.

Türkiye'nin en büyük tekstil firmalarından biri olan Söktaş iştiraki Efeler çiftliğini halka arz edeceğini daha önce KAP'a yaptığı açıklamalar ile duyurmuştu. 2007 yılında kurulan şirketin halka arz çalışmaları hızla devam ediyor. 

Dünya gazetesinde yer alan haber haber göre Efeler Çiftliği Yönetici Ortağı Leyla Kayhan Elbirlik, uygun piyasa şartlarını gözeterek Efeler Çiftliği’ni gelecek yıl içinde halka arz etmeyi hedeflediklerini bildirdi.

Çiftliklerinde, 6 bin 672 adet büyükbaş süt hayvanına sahip olduklarını aktaran Elbirlik, bu yılın ilk 6 ayında 13 bin ton çiğ süt satışı yaptıklarını aktardı. Geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 41 artışla 55 milyon TL satış geliri elde ettiklerini kaydeden Elbirlik, “Söktaş’ın yüzde 84 oranında bağlı ortaklığıyla, bu yılın ilk altı aylık döneminde satış gelirlerimizin yüzde 35’ini oluşturduğu Efeler Çiftliği’nde orta vadede hedefimiz ciroyu 200 milyon TL’nin üzerine çıkarmak." olduğunu söyledi. 

Efeler Çiftliği halka arz gelirlerini çiftliğin büyümesi, daha yüksek verim ve ürün gamı için kullanacağındı duyurdu. 

 

Etiketler
Yorumlar