Şirketlerde, hisse fiyatını etkileyen günlük gelişmeler

Borsa şirketlerinde 07 Ekim 2021 itibarıyla gündeme yansıyan önemli haber başlıkları

Anadolu Efes (#AEFES)

Şirket ile Tek - Gıda Sendikası arasında 2 yıl süreli Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin anlaşma ile sonuçlandığı açıklandı.

Alarko Holding (#ALARK)

Şirketin bağlı ortaklığı Altek Alarko'nun 16 MWe/24.1 MWp lisanslı bir GES'ine sahip özel amaçlı şirketin paylarının % 100'ünü devralmak üzere ön anlaşma imzalanması sonrasında, hisse sahipleri ile anlaşma sağlanamadığı açıklandı.

Bak Ambalaj (#BAKAB)

Şirket tarafından 2,2 milyon euro bedelle Flexo Baskı Makinası alınmasına karar verildiği açıklandı.

Bagfaş Bandırma Gübre (#BAGFS)

Borsa tarafından YİP'te işlem yören şirket paylarının yarından itibaren Alt Pazar'da işlem göreceği açıklandı.

Gentaş Dekoratif (#GENTS)

7 milyon dolar limitli 1 yıl süreli Yönetici Sorumluluk Sigortası'nın yenilendiği açıklandı.

Gersan Elektrik (#GEREL)

Şirket ile SASA arasında Adana'da yapılacak New Pta Complex Projesi kapsamında Topraklama ve Aydınlatma Malzemeleri ile Bus-Bar malzemeleri teslimatının yapılması için sözleşme imzalandığı açıklandı.

İnfo Yatırım (#INFO)

 Şirket paylarının geri alınmasına ve 6.000.000 adet pay için 35 milyon TL kaynak ayrılmasına karar verildi.  91 gün vadeli 50 milyon TL tutarında bono ihracı kapsamında talepler bugün toplanacak.

İnveo Yatırım Holding (#INVEO)

Şirketin bağlı ortaklığı Inveo Portföy'ün sermayesinin 5,3 milyon TL'den 6 milyon TL'ye yükseltilmesinin SPK tarafından olumlu karşılandığı açıklandı.

Kaplamin Ambalaj (#KAPLM)

Şirketin kısmi bölünme yolu ile %100 bağlı ortaklığı olarak yeni kurulacak olan Prigo Dijital unvanlı bir A.Ş'ye devrine karar verilmesi kapsamında SPK'ya başvuru yapıldığı açıklandı.

Kervansaray Yatırım Holding (#KERVN) 

Borsa tarafından şirket paylarına 5 Kasım'a kadar emir değiştirme tedbiri ve emir tipi kısıtlaması tedbirleri getirildi.

Kontrolmatik Teknoloji (#KONTR) 

Şirket ile Enternasyonel Gayrimenkul arasında Bursa Orhaneli'de kurulacak olan Gümüşpınar Ferrokrom TM dahilinde trafo merkezinin elektrik işleri ve enerji iletim hattının yapım işleri projesi kapsamında 2,4 milyon dolar tutarında sözleşme imzalandığı açıklandı

Merit Turizm (#MERIT)

Borsa tarafından PÖİP'te işlem gören şirket paylarının bugünden itibaren Ana Pazar'da işlem görmesine karar verildiği açıklandı.

Martı Otel (#MARTI) 

Şirket kayıtlı sermaye tavanının 400 milyon TL'den 600 milyon TL'ye yükseltilmesi kararı tescil edildi.

Orcay Ortaköy Çay (#ORCAY)

Şirketin Tirebolu Gıda'ya 1.000 tonluk çuvallı kuruçay satışı yapmasına dair görüşmelerde sona gelindiği açıklandı.

 Özerden Plastik (#OZRDN)

Yalova Kirazlı'da bulunan 17.062 ve 5.267 m2'lik arsaların satılmasına karar verildiği açıklandı.

Polisan Holding (#POLHO)

Şirketin bağlı ortaklığı Polisan Kimya tarafından Fas'ta yapı kimyasalları alanında faaliyet gösteren ve sermayesinin %99'una sahip olduğu Polisan Maroc'daki paylarının tamamının 216.833 dolara satıldığı açıklandı.

Sabancı Holding (#SAHOL)

Şirket ile Philip Morris Products arasında SAHOL'e ait, PHILSA sermayesinin %25'ini temsil eden paylar ile PMSA sermayesinin %24,75'ini temsil eden payların tamamının, 2,9 milyar TL bedelle Philip Morris Products'e veya Philip Morris Products'in iştiraklerine devredilmesi amacıyla Rekabet Kurumu'na başvurulmasına karar verildiği açıklandı.

Şişe (#SISE)

Şirketin Dijital Faaliyet Raporu ile LACP'den Altın Ödül kazandığı medyada yer aldı.

Serve Film (#SERVE)

Süresi geçmiş alacakların tahsili kapsamında Cemalettin Doğan'dan 200.000 tahsilat gerçekleştirildiği açıklandı.

Ulusoy Un (#ULUUN)

Şirket ile Mediterra Capital arasında devam eden Söke Un paylarının şirketçe satın alınmasına dair görüşmeler kapsamında hisse alım satım sözleşmesi müzakerelerine başlanmasına karar verildiği açıklandı.

Vakıf GYO (#VKGYO)

 Şirket ve Obaköy Adi Ortaklığı mülkiyetinde bulunan İstanbul Maltepe'deki arsa üzerine geliştirilen Maltepe Konut Projesi için gerçekleştirilen ana yüklenici İhalesinde 350 milyon TL ile en iyi teklifi veren REC Uluslar arası İnşaat ile sözleşme imzalandığı açıklandı.

YEO Teknolojii (#YEOTK)

- Şirketin TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen İTM.383 Referanslı 154 kV Atakum Trafo Merkezi Yapımı ihalesine 40,2 milyon TL teklifle en iyi teklifi verdiği açıklandı. °

Aksu Enerji (#AKSEN)

Şirket sermayesi bugün 613,2 milyon TL'den %100 oranında bedelsiz olarak 613,2 milyon TL artışla 1,22 milyar TL'ye yükseltilecek olup, düzeltilmiş pay fiyatı 6,48 TL'ye denk gelmekte.

Altınyağ Madencilik (#ALMAD)

Şirket sermayesi bugün 105 milyon TL'den %161,90 oranında bedelli olarak 170 milyon TL nakden artışla 275 milyon TL'ye yükseltilecek, düzeltilmiş pay fiyatı 1,4391 TL'ye denk gelmekte.

Deniz GYO (#DZGYO)

Şirket sermayesinin 400 milyon TL'den %100 oranında bedelli olarak 400 milyon TL nakden artışla 800 milyon TL'ye yükseltilmesine karar verildi.

Matriks Bilgi Dağıtımı (#MTRKS)

Şirketin %50 bedelsiz yoluyla gerçekleştirmeyi planladığı sermaye artırımının %37,44 olarak revize edildiği açıklandı.

Pınar Su (#PINSU)

Şirket sermayesi bugün 44,8 milyon TL'den %111,70 oranında bedelli olarak 50 milyon TL nakden artışla 94,8 milyon TL'ye yükseltilecek, düzeltilmiş pay fiyatı 3,8673 TL'ye denk gelmekte.
 
 

Etiketler
Yorumlar