Shiba Inu yükseliş serisini devam ettiriyor, işte çok önemli analiz

Son birkaç gündür devam eden Shiba Inu fiyat artışı bugün de devam ediyor ve SHIB’in rekora oldukça yaklaştığı görülüyor. 

 

Dogecoin klonu olarak bilinen Shiba Inu fiyatı son birkaç gündür ciddi artış grafikleri çiziyor. Tabii ki SHIB fiyatının artışının arkasında da Dogecoin de olduğu gibi Elon Musk’ın yapmış olduğu bir paylaşım bulunuyor.

Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin’e ve şaka coin’lerine verdiği destek ile kripto para ekosisteminde ün saldı. Musk’ın Ekim’de yapmış olduğu son Twitter paylaşımı ise Shiba Inu fiyatını artışa geçirdi. Daha önce de Elon Musk’ın yaptığı paylaşımlar Dogecoin fiyatını ciddi oranda etkilemişti.

Son 24 saat içinde %42’nin üzerinde artış yaşamış olan SHIB, son 1 haftada %318’in üzerinde yükseldi. Bu yükseliş hareketleri tabii ki SHIB’in piyasa değerine de yansıdı ve kripto para birimi en büyük 12. kripto para konumuna kadar yükseldi.

SHIB Fiyatı Geri Çekildi
Yaşanan büyük artışların sonrasında şu anda SHIB fiyatının bir miktar geri çekildiği görülüyor. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,000029 dolardan işlem gören SHIB, 0,000034 dolara kadar yükseldi. Her ne kadar oldukça yaklaşmış olsa da SHIB hala 2021 Mayıs ayında kırdığı 0,000038 dolarlık rekoru kırabilmiş değil. (COİNTURK)