SASA VE VKGYO sermaye artırımı yaparken BMSCH temettü ödemesi yapıyor

Piyasalarda yeni hafta hareketli başlıyor. iki hissede daha önce açıklanan sermaye artırımı yapılıyor. BMS Çelik Hasır ise pay başına 0,1717 TL net temettü ödemesi yapacak.

Üç borsa şirketi, hisse fiyatını yakından ilgilendiren gelişmeler yaşanıyor. Sasa Polyester (#SASA) daha önce açıkladığı yüzde 100 bedelsiz sermaye artırım bugün yapılıyor. 

SPK'dan onay alan şirket kâr payından 1.120 milyar lira bedelsiz sermaye artırım yapacak. Şirket böylece sermayesini 2.240 milyar liraya ulaştırmış olacak. 

#SASA cuma günü sert fiyatlanmalar sonrası günü yüzde 1,67 artışla 64 liradan tamamlamıştı. 

Vakfı GYO (#VKGYO) da ise yatırımcılar yarından itibaren bedelsiz pay almaya başlayacak. Yüzde 14,5 oranında yapılacak bedelsiz sermaye artırımı ile 1 milyar lira olan mevcut sermaye 1 milyar 145 milyon liraya yükselmiş olacak. 

#VKGYO payları ise cuma günü tatil öncesi yüzde 1,39 artışla 2,19 liraya yükseldi. 

Günün diğer önemli gelişmesi ise BMS Çelik Hasır (#BMSCH) paylarında yaşanacak. Şirket Yönetim Kurulunun daha önce aldığı karar doğrultusunda pay başına brüt 0,1908 lira ve net 0,1717 TL temettü ödemesi yapacak. 

Nisan ayı sonu itibarıyla tedbirlerle gündeme gelen ve ser fiyat hareketleriyle öne çıkan #BMSCH'de cuma günü yüzde 7,77 oranında yükseliş vardı. Hisse yeni haftaya 8,32 liradan başlıyor. 

 

 

 

 

Etiketler
Yorumlar