PRKAB, RALYH, DURDO, SANFM HİSSELERİNE BRÜT TAKAS CEZASI GELDİ

4 hissede brüt takas kararı geldi.

PRKAB

PRKAB, 24/11/2021 tarihli işlemlerden (seans başından) 23/12/2021 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsıyor.

Hissede halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

RALYH 

RALYH,  24/11/2021 tarihli işlemlerden (seans başından) 23/12/2021 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem yapacak...

Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını içeriyor. 

Hissede halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca uygulanacak... 

DURDO

DURDO.E payları 24/11/2021 tarihli işlemlerden (seans başından) 23/12/2021 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemler yapılamayacak. 

Sanifoam Sünger (#SANFM)

SANFM.E payları 24/11/2021 tarihli işlemlerden (seans başından) 23/12/2021 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemler yapılamayacak.