Petrol fiyatları bugünde yüzde 1 düşüştü, bezinin litre fiyatı ise sadece 25 kuruş geriledi.

Petrol fiyatları bugün de düşüştü. Akaryakıt fiyatlarında ise ciddi bir değişiklik yaşanmıyor. Benzinden yaşanan 25 kuruşluk son indirim ise fiyatlara yansıdı.


Benzinin litre fiyatına 25 kuruş indirim geldi. Uluslararası ürün fiyatlarındaki düşüş ve Dolar/TL 'de son günlerde görülen yatay seyrin ardından benzin fiyatlarına küçükte olsa indirim geldi.

İndirim sonrası benzin fiyatı 27,26 TL oldu. Yılbaşında benzinin litre fiyatı 12,91 TL seviyesindeydi. 

Motorin grubunda ise herhangi bir indirim haberi gelmedi. 

Avrupa'dan sonra ABD'de akaryakıtta vergiden vazgeçiyor

Türkiye’de art arda gelen zamlar sonrası akaryakıt fiyatları 30 TL’ye dayandı. İktidar, yapılan zamları dünya genelindeki enerji krizine bağlarken Avrupa ve ABD’den zamları halka en az şekilde yansıtmak için ek tedbir kararları geliyor.

Almanya, benzinde yüzde 35 indirim kararı aldı. Avusturya, ülkedeki yerli yabancı herkese 250 Euro ‘akaryakıt ve çevre' desteği verirken Hollanda da akaryakıta yüzde 21 indirim uyguladı. Macaristan ise halkına benzini yüzde 40 daha ucuza sunuyor. Polonya yakıtta KDV’yi sıfırladı. Fransa, akaryakıta litre başına 15 cent indirim yaparken, İtalya ise litre başı 25 cent fiyat kırdı.

ABD sırada, galon başına 18 cent vergi indirimi

Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili açıklama yapan ABD Başkanı Biden ise kongreye seslendi. Artan petrol fiyatlarının düşürülmesi için Kongre'ye satın alınan her galon benzin başına 18 centlik federal verginin askıya alınması çağrısında bulunan Biden, bunun eylül ayına kadar sürdürülmesini isteyerek, akaryakıt şirketlerini fiyatlarını düşürmeye çağırdı.

 

Etiketler
Yorumlar