Oyak Yatırım model portföyünü güncelledi

Oyak Yatırım, Yapı Kredi Bank'ı model portföyüne ekledi. Hisse için yüzde 36 yükseliş potansiyeli tahmin ediliyor.

Yapı Kredi Bank’ı (#YKBNK) 9 hisselik model portföyüne ekleyen Oyak Yatırım hissenin hedef fiyatını 9,71 TL olarak açıkladı. Hisse için ön görülen yükseliş potansiyeli ise yüzde 36 olarak hesaplandı.

Güncellemeye ilişkin yapılan açıklamada #YKBNK ilişkin beklentiler şu şekilde sıralandı. "Yapı kredi Bankası %23 özkaynak karlılığı, 0,4x 2023 tahmini F/K ve 2,1x F/DD değeriyle cazip bir şekilde işlem görmektedir.

Bankanın 2022 yılında net karını yıllık bazda dört katına çıkarmasını ve %43 özkaynak karlılığı sağlamasını bekliyoruz. Yapı Kredi güçlü bir karşılık tamponuna sahiptir, şöyle ki toplam karşılıklar 2Ç22 itibariyle takipteki kredilerinin %163'ünü karşılamaktadır. Bunun da ötesinde, Yapı Kredi'nin komisyon yaratma kapasitesi, %76'lık oldukça yüksek bir komisyon/gider oranı ile rakiplerinden daha iyi seviyededir. Genişleyen kredi mevduat makası, yüksek komisyon geliri ve sağlam varlık kalitesinin desteğiyle 3Ç22 karının bir önceki çeyreğe göre daha yüksek olmasını bekliyoruz."

Oyak Yatırım'ın güncel portföyü TUPRS, YKBNK, AKBNK, KCHOL, SISE, THYAO, BIMAS, MAVI, AGESA ve KORDS hisselerini içeriyor.

Portföyde yer alan hisselerin hedef fiyatları ve yükseliş potansiyelleri ise şöyle: 

 

 

Etiketler
Yorumlar