Net Holding, Mavi Gök Havacılık ile görüşmelere başladı

Net Holding, Mavi Gök Havacılık ile %10 hisse almak için görüşmelere başladığını bildirdi

Hisseleri borsada işlem gören Net Holding, Kıbrıs'a uçuş gerçekleştirecek Mavi Gök Havacılık ile hisse satışı için görüşmelere başladı. 

Net Holding Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve Genel Koordinatörü Hande Tibuk'un açıklamasına göre Şirketin yüzde 10 hissesinin alınması planlanıyor. 

İşte açıklamaya ilişkin detaylar: 

"Kuzey Kıbrıs'ın haksız izolasyona maruz kalması ulaşımı da yıllardır çok ciddi şekilde kısıtlamaktadır. Ulaşımın gelişmesi hem ticaretin hem turizmin kısaca tüm ekonomik aktivitenin gelişmesi için elzemdir. Adamıza ne kadar çok havayolu uçuş düzenlerse ada ekonomisi de o kadar hızlı gelişir. Mavi Gök Havacılık'ın Kuzey Kıbrıs'a 15 Kasım'da düzenlemeye başlayacağı seferlerin Kuzey Kıbrıs'ın ekonomik gelişimi için çok değerli olduğunu düşünüyoruz.

Net Holding olarak 48 yılı geride bıraktık, birçok turizm yatırımının lideri olmanın getirdiği tecrübe ile havayolu yatırımının da çok ağır ve riskinin yüksek olduğunu biliyoruz ve bu bilinçle Kuzey Kıbrıs'ın gelişimi için bugüne kadar olduğu gibi biz de elimizi taşın altına koyuyoruz ve Mavi Gök Havacılık ile %10 hisse almak için görüşmelere başladığımızı kamuoyuna bildiririz."

 Net Holding 1989 yılında kurulan Pegasus Havayollarının ortakları arasında yer almış ve 1990 yılında Rus Aeroflot havayolları ve Türk iş adamları ile Greenair'i kurmuş ancak aynı sene başlayan 1. Körfez savaşının turizm aktivitelerini askıya alması nedeniyle bu ortaklıklardan çıkmıştır. Kuzey Kıbrıs'a 1996 yılında başlayan yatırımlarını son 10 yılda hızlandıran Net Holding, Merit markası altında Kıbrıs'ta sekiz otel ve altı casino işletmektedir.

NTHOL NET HOLDING A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 15.61
Satış 15.62
Değişim 0.54%
Son Değer 15.62
En yüksek 15.67
En düşük 15.02
Haftalık Değişim 7.2065%
Aylık Değişim 4.7619%
Yıllık Değişim 133.8323%
Etiketler
Yorumlar