NAKSAN PLASTİK İÇİN TMSF’YE REKOR TEKLİF VERİLDİ

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından gerçekleştirilen Naksan Plastik’in satış ihalesinde en yüksek teklif 1 milyar 245 milyon TL olarak gerçekleşti.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Naksan Plastik’in satış ihalesini TMSF binasında yaptı. TMSF, ihaleye yönelik yaptığı açıklamada dört büyük uluslararası danışmanlık şirketinden birinin yaptığı değerlemelerin ardından 1 milyar 179 milyon TL muhammen bedel ile satışa çıkarıldığı belirtildi. İhale sürecinde, 7 yatırımcı tarafından şartname satın alındı. Ancak ihalede 3 yatırımcı teklif sundu. Kapalı zarflardan çıkan teklifler 1 milyar 245 milyon TL, 1 milyar 180,5 milyon TL ve 827 milyon TL olarak kaydedildi. Açık artırma aşamasında, en yüksek teklifi veren firma nihai tekliflerinin 1 milyar 245 milyon TL olduğunu ihale komisyonuna ifade etti. Diğer firmalar fiyat artışına gitmedi.

İhale sonucu, TMSF Fon Kuruluna sunulacak. Kurulun sonucu uygun bulması durumunda Rekabet Kurumu ve gerekli diğer kurumlara bildirim gerçekleştirilecek.

Etiketler