MPARK HİSSE ANALİZİ YAPILDI, OLUMLU SONUÇLAR YORUMLANDI

MPARK hisse analizi

Yatırım Finansman yorumuyla MPARK hisse analizi yapıldı.

MLP pandemi etkisinde geçen 2020 yılını, borçların azaltılması ve kur riskinin sıfırlanması yönünde atılan adımların da desteğiyle, göreceli olarak az hasarla atlattı. Şirket bu sayede 2021 yılının ‘normalleşme’ döngüsünden istifade edebilecek güçlü bir pozisyonda başladı. 2Ç21’de yıllık ciro artışı artan hasta trafiği, yatarak tedavi sayılarında artış ve daha iyi bir fiyatlama ortamı sayesinde %75’e ulaştı. Geçen yılın aynı dönemindeki %15’lik ciro daralması göz önüne alındığında gelir büyümesi trendi, baz etkisinin oldukça üzerinde gerçekleşti. 

2018 kur oynaklığının ardından 2020 yılında pandemi etkisini de kapsayan zor bir dönemde MLP Yönetimi doğru adımları atarak Şirketi normalleşme döneminde yüksek kar artışı sağlayabilecek bir pozisyona getirdi. 30 Hastane ve 6,000 yatak kapasitesine ulaşan MLP, önümüzdeki dönemde yatırım yükünü de azaltarak (cironun %2-3 aralığında), borcunu ve finansal giderlerini hızla düşürüp karlılığını yüksek oranlarda arttırabilecektir.

MPARK HİSSE ANALİZİ 

NA yöntemi ile analiz edilen MPARK hedef fiyatı,  TL30,75’den TL34,30’a çıkarıldı. 

Risksiz getiri oranını %16 olarak yorumlanan İNA dikkati çekiyor.

MLP benzer uluslararası şirketlerin 2021/22T FD/FAVÖK 10.4x ve 8.7x çarpanlarının yaklaşık yarı seviyesinde işlem yapmaktadır.