Libya'da yaşanan iç karışıklık sonrası Türk şirketleri ülkeyi yeniden hedefine aldı.

Tekfen-TML'in Libya'da Al Saadi, Al Khurfa ve Al Serir adlarını taşıyan su projeleri 2023 yılının ilk günlerinde başlayacak

Tekfen İnşaat'ın, Libya’daki Büyük Nehir Projesi’nden yıldır bekleyen alacakları için görüşmeler sürerken şirket yeni işlerle bir kez daha ülkeye gidiyor. 

Dünya gazetesinden Kerim Ülker'in yazısına göre Tekfen Libya’da yeni bir iş üstlenmiş. Bu proje 200’e yakın su kuyusu ve iletimi üzerine yapılacak. MMRA Yöneticisi Salah Al-Saadi’nin duyurduğu proje ile Tekfen TML, Al Khurfa-Al Serir hattında yeni kuyular ve suyun tedariki konusunda boru döşenmesi işini üstenmiş. Al-Saadi, Tekfen TML’nin proje kapsamında 186 yeni kuyu açacağını duyurdu. Al-Saadi,  Al Khurfa-Al Serir su projesinin 2023 yılının başında başlayacağını dile getirdi.

Türk müteahhitleri 10 yıldan fazla süredir Libya ile yaşanan alacak sorununu çözmeye çalışıyor. Tekfen İnşaat'ın yüzde 67 pay sahibi olduğu Tekfen-TML Ortak Girişimi'nin (TTJV) üstlendiği Libya'daki proje, ülkede çıkan olaylar nedeniyle 11 yıl önce belirsiz bir süre için durdurulmuştu. 2011 yılında bitirilmesi gereken "Al Khurfa - Tazerbo Su İletim Hattı" adıyla da bilinen proje hatırlayacağınız üzere 321 milyon dolara Tekfen-TML ortaklığı tarafından üstlenilmişti.

 

TKFEN TEKFEN HOLDING A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 31.94
Satış 32
Değişim -0.4%
Son Değer 32
En yüksek 32.68
En düşük 31.74
Haftalık Değişim -1.2345%
Aylık Değişim 7.4546%
Yıllık Değişim 63.0157%
Etiketler
Yorumlar
Cengiz celik
Lanet bı ülke hiç bir Türk'e tavsiye etmem oraya gitmelerini her yerde türk düşmanları var adamlar güpegündüz seni darp ediyorlar polise gidiyorsun buraya gelmeseydin diyorlar gitmeyin kesinlikle