Kripto para dünyasında düşüş genele yayılmış durumda

Kasım ayına rekorlarla başlayan kripto paralar topyekun düşmeye başladı. Bitcoin son altı ayın en kötü haftasını geride bırakıyor.

ABD alt yapı paketinde geçen 2024 yılında uygulamaya geçeceği yönündeki vergi bahsi piyasalar tarafından fazla büyütülünce kripto paralar değer kaybetmeye devam ediyor. 

Kripto borsası Mt Gox'ta kayyumların kreditörlere ödeme yapmak için mahkemeden onay almaları kripto para fiyatlarını geriletti.

Kasım ayına rekorlarla başlayan kripto paralar ayın negatif kapatmaya hazırlanıyor. Bitcoin son 6 ayın kötü haftasının geride bırakmaya hazırlanırken 68 bin dolardan başlayan düşüş 56 bin dolar seviyesine geldi. 

Son 24 saatte yüzde 5,51 değer kaybeden Bitcoin  bu sabah itibarıyla 56 bin 532 dolardan fiyatlanıyor. 

Bitcoin'de yaşananın daha çok bir kar realizasyonu olduğunu, bununla birlikte 2014'te batan kripto para borsası Mt Gox'ta kayyumların kreditörleri ödeme yapma konusunda bir planı Tokyo'da mahkemeye onaylatmasının, bu kreditörlere ödenecek büyük miktarda Bitcoin'in önemli miktarının 2022 yılında piyasaya satış olarak gelebileceği endişelerinin fiyatta gerilemeyi hızlandırdığını vurguluyorlar.

Analistler, Bitcoin üzerindeki satış baskısının devam etme eğiliminde olduğunu ve bu hareketin fiyatı 53 bin dolar civarına kadar getirebileceğini ifade ediyorlar.

Öte yandan Ethereum'da da son 24 saatteki kayıp yüzde 4,17 olurken bu saat itibarıyla 4,077 dolar seviyesinde bulunuyor. 

Etiketler
Yorumlar