KOZAL ve endeksi için pozitif beklenti devam ederken hisse için hedef fiyat 220 TL'ye yükseldi.

Deniz Yatırım, model portföyünü güncelledi. Koza Altın 2020 TL hedef fiyat ve endeks üstü getiri tavsiyesi ile model portföye eklendi.

Deniz Yatırım cuma günü model portföyünde güncellemeye gittiğini duyurdu. Genel olarak piyasa beklentisini pozitif olarak koruyan aracı kurum Türkiye Varlık Fonuna devri konuşulan KOZAL'ı portföyüne ekledi. 

Deniz Yatırım hazırladığı bültende şu ifadelere yer verdi. 

"Koza Altın’ı model portföyümüze ekliyoruz. Şirketin yükselen Dolar/TL paritesinden ve buna bağlı olarak hareket eden gram altın fiyatından pozitif etkileneceğini düşünüyoruz. Önümüzdeki dönemde, şirket hisselerinin TMSF bünyesinden Hazine’ye veya Varlık Fonu’na devrinin gündeme gelebileceğini düşünüyoruz. Ek olarak, beklenen rezerv açıklamaları değerleme ve hisse performansı üzerinde pozitif katalist görevi görebilir. KOZAL için on iki aylık mevcut hedef hisse fiyatımız 220.00TL, önerimiz Endeks Üstü Getiri’dir.

Model portföyümüzün performansı 8 Haziran kapanışlı son gözden geçirmemize göre endeksin %1.9 üzerindedir ve yılbaşından beri endeks üzeri getirisi %9.4’tür.
Güncel model portföyümüz GARAN, VAKBN, AKBNK, AGESA, SISE, TUPRS, KCHOL, THYAO, KOZAL, YATAS ve MAVI hisselerini içermektedir"

KOZAL KOZA ALTIN ISLETMELERI A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 0
Satış 0
Değişim 0%
Son Değer 0
En yüksek 0
En düşük 0
Haftalık Değişim 0%
Aylık Değişim 0%
Yıllık Değişim 0%
Etiketler
Yorumlar