Koltuğa oturduğu günden itibaren tartışmaların konusu olan Nureddin Nebati zor günler yaşıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Nuriddin Nebati yaptığı açıklamalar ve verdiği mesajlarla tepki çekerken AKP içinde de yüksek dozdan eleştiri konusu olmaya başladı.

2 Aralık 2021'de göreve geldiği günden itibaren tartışma konusu olan politikaları ve açıklamaları ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati AKP kulislerinde de tartışılır oldu. 

‘Türkiye Ekonomi Modeli’ adı altında uygulamaya soktuğu paketten ortaya çıkan felaketin sorumlusu olarak görülen Nebati, AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş başkanlığında oluşturulan seçim stratejisi ekibinin de gündemindeydi 

Türkiye gazetesinde yer alan habere göre, AKP içerisinde yeni ekonomi modeline yönelik endişe ve eleştirilerin dile getirildiği,  fiyat artışları ve enflasyonun konuşulduğu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin bir sonraki toplantıya davet edilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi. 

Türkiye gazetesinden Yüce Kayaoğlu’nun AKP kulislerinden aktardığı haberde, şu ifadelere yer verildi:

“AKP kulislerinde bir süredir, yeni ekonomi modeline yönelik endişe ve eleştiriler dile getiriliyordu. Edinilen bilgilere göre bu konu, AKP Genel Merkezi bünyesinde, Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş başkanlığında oluşturulan seçim stratejisi ekibinin son toplantısında da gündeme geldi. Toplantıda geçim sıkıntısı, fiyat artışları ve enflasyon konusunda yapılması gerekenler ve öneriler değerlendirildi. Strateji ekibi tarafından, önceliğin enflasyonla mücadeleye verilmesi gerektiği ve para politikasına yönelik yeni adımların atılmasına yönelik görüşler dile getirildi. Tartışılan bu önerilerin değerlendirilmesi için Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin bir sonraki toplantıya davet edilmesi kararlaştırıldı. Nebati’nin önümüzdeki günlerde AK Parti seçim strateji ekibinin yapacağı toplantıya katılacağı ve yeni ekonomik modelle ilgili bilgilendirme yapacağı belirtildi. Toplantıda strateji ekibi de kendi görüş ve önerilerini anlatacak.

 

Etiketler
Yorumlar
Piyasa Özeti
BIST 100 5.031,98 %-0.59
Dolar 19,051 %0.13
Euro 20,502 %-0.63
Gram Altın 1.211,97 %-0.66
Brent Petrol 74,620 %-0.68
Bitcoin 27.523,17 %0.00