Kimpur, global Wanhua Chemical Group ile TPU için distribütörlük anlaşması imzaladı

Borsa'nın yeni üyesi Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş (#KMPUR), küresel hamlelerine devam ediyor. Şirket Çin merkezli Wanhua Chemical Group ayakkabı sektörüne yönelik tüm ürün gamını tamamlamak üzere termoplastik poliüretan ürünlerinin satışında Türkiye'de anlaşma imzaladı.

Yurt içi ve yurt dışı yatırımlarının yanı sıra yaptığı iş birlikleri ile büyümesini sürdüren Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Kimpur), kimyasal ürünlerin global tedarikçileri arasında yer alan Çin merkezli Wanhua Chemical Group Co. Ltd. ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Kimpur, Wanhua Chemical Group’un ‘Wanthane’ isimli ticari markası olan termoplastik poliüretan ürünlerinin distribütörlüğünü üstlenecek. Öte yandan yapılan iş birliğiyle Wanthane markalı ürünlerin satış sonrası hizmetleri konusunda da faaliyet göstermeye başladı. 

Ayakkabı sektöründe kendi ürünlerinin yanı sıra Wantane TPU ürünü ve paket ürün sunarak müşterilerine kolaylık sağlayacak. Bu adımla sektördeki rekabet gücünü artıran Kimpur iş birliğini geliştirmeyi hedefliyor.

 

“Stratejik iş birliklerine imza atmaya devam edeceğiz”

 Stratejik hedefleri doğrultusunda küresel alandaki iş birliklerine hız kesmeden devam ettiklerini vurgulayan Kimpur CEO’su Cavidan Karaca, şu değerlendirmelerde bulundu: “Yaptığımız yeni yatırımlar ve iş birlikleriyle güçlenmeye devam ediyoruz. Wanhua Chemical Group ile distribütörlük anlaşması imzalayarak ayakkabının yanı sıra birçok sektörde yoğun kullanım alanı olan TPU’yu ürün gamımıza ekledik. Bu doğrultuda mevcut satış ve teknik destek alt yapımız ile önümüzdeki dönemde pazardan etkin bir pay almayı hedefliyoruz ve bu yöndeki çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Önümüzdeki süreçlerde de stratejik iş birliklerine imza atmaya devam edeceğiz.” 

 

Ar-Ge yatırımları ile müşterilere özel çözümler üretmeyi sürdüren Kimpur, sektörüne değer katan yatırımlarıyla ve iş birlikleriyle adından söz ettirmeye devam edecek. 

 

 

KMPUR KIMTEKS POLIURETAN SANAYI VE TICARET A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 0
Satış 0
Değişim 0%
Son Değer 0
En yüksek 0
En düşük 0
Haftalık Değişim 0%
Aylık Değişim 0%
Yıllık Değişim 0%
Etiketler
Yorumlar