KARÇEL, ÜRETİM REKORUNA İMZA ATTIĞINI AÇIKLADI

Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarının (KARDEMİR) bağlı kuruluşu olan Karabük Çelik Yapı İmalat Sanayi ve Ticaret AŞ (KARÇEL), geçen seneyi yüksek üretimle tamamladı.

KARDEMİR tarafından yapılan yazılı açıklamada, KARÇEL'in, kuruluşundan beri gerçekleştirdiği üretim rakamlarını aştığı, 2021'de 22 bin 412 ton üretim gerçekleştirdiği ifade edildi.  Açıklamada KARÇEL'in THYSSENKRUPP, KWANSOO, SIEMPELKAMP, OUTOTEC ve BEDESCHI SPA gibi firmalarla uluslararası projelerde yer aldığı ve birçok güçlü global şirketin onaylı tedarikçi listelerine girmeyi başardığı belirtildi.

Açıklamada öne çıkan ifadeler şunlar oldu:

"2021 yılının sonlarına yaklaşırken tamamlamış olduğumuz Türkiye'nin ilk Çinko İzabe Tesisi'nin yanı sıra birçok projemiz devam etmektedir. Yurt içinde Türkiye'nin ilk elektrikli araç entegre üretim tesisi Ford Otosan ve yurt dışında Irak Erbil Çelikhane Binası imalatı, Senegal Stadyum Kanopi çelik imalatı, Tayland'da rafineri modernizasyonu ve Benin'de otel yapısal çelik imalatıyla ülkemizin ihracatına yerli ve milli olanaklarla katkı sağlamaya devam ediyoruz. Güçlü ve istikrarlı yönetim prensibiyle çalışmalarını sürdüren şirketimizin tüm çalışanlarına ve sektör paydaşlarına elde ettiğimiz tarihi üretim rekoru için teşekkür ederiz."

Etiketler