Kale Grubu, yurt dışında büyük üzere yatırımlara hız veriyor.

Kale Grubu’ndan 65. kuruluş yıl dönümünde 230 milyon dolar yatırım müjdesi!

Kale Grubu’nun 65. kuruluş yıl dönümünde,2022-2026 yılları arasında 230 milyon dolar yatırım yapacağı açıklandı.

Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, “Köklerden göklere uzanan üretim yolculuğumuzu, güncel gelişmeler ve trendler doğrultusunda faaliyet alanlarımızı çeşitlendirerek sürdüreceğiz” dedi. Grup, anahtar teslim güneş enerji sistemlerinin yanı sıra enerji depolama sistemleri, yakıt pilleri ve hidrojen enerjisi gibi ileri enerji çözümlerine yönelik yatırım fırsatlarını araştırıyor.

"Hedef yurt dışında büyümek"

 Kale Grubu’nun DNA’sında sanayicilik kodlanmış bir grup olduğunu dile getiren Zeynep Bodur Okyay, “Küresel ve yerel pazardaki tüm zorluklara rağmen yatırım yapma şevkimizi asla kaybetmiyoruz. 2022-2026 döneminde 230 milyon doların üzerinde yatırım yapmayı planlıyoruz. Yatırım odağımızda yurt dışında büyüme, yeni iş alanları, dijital dönüşüm, inovasyon ve sürdürülebilirlik var. Önümüzdeki yıllarda ana faaliyet alanlarımızı destekleyen ve geliştiren katma değeri yüksek iş alanlarına odaklanacağız. Grubumuzun yapı sektöründe malzeme, izolasyon, proje ve uygulama alanlarındaki tecrübesinden güç alarak, çatı ve arazi tipi anahtar teslim güneş enerji sistem tasarımı ve kurulumu faaliyetlerini yürütmek üzere yeni yatırım fırsatlarını araştırıyoruz. Bunun yanı sıra enerji depolama sistemleri, yakıt pilleri ve hidrojen enerjisi gibi önümüzdeki yıllarda yaygınlaşması beklenen ileri enerji çözümlerine yönelik incelemelerimiz de devam ediyor. Köklerden göklere uzanan üretim yolculuğumuzu, güncel gelişmeler ve trendler doğrultusunda faaliyet alanlarımızı çeşitlendirerek sürdüreceğiz.”

 

Granit Slab yatırım hattının temeli atıldı

 Her 27 Temmuz’da bir yatırımı hayata geçiren ya da bir yatırım müjdesi veren Kale Grubu, 65’inci yılında dayeni bir yatırımın temelini attı. 80x160/160x320 ebatlarda 6 milimetre, 10milimetre ve 20 milimetrelik Mat/Parlak granit üretimi gerçekleştirilecek yeni üretim hattının temeli, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve protokolün katıldığı bir törenle atıldı. Hattın, 32 milyon Euro yatırımla 2022 sonunda üretime başlaması planlanıyor. Granit slab hattı devreye girdiğinde, toplam kapasiteye katkısının 1,5 milyon metrekare, yıllık ciroya katkısının ise ortalama 500 milyon TL olması öngörülüyor. Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, dünya standartlarında en son teknoloji makine ve fırınlarla donatılacak hatta, üretimin yüzde 70’inin ihraç edileceğini ve ilk etapta 70kişiye istihdam sağlanacağını açıkladı.

 

KLKIM KALEKIM KIMYEVI MADDELER SANAYI VE TICARET A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 23.78
Satış 23.8
Değişim -0.52%
Son Değer 23.78
En yüksek 24.48
En düşük 22.96
Haftalık Değişim -2.3809%
Aylık Değişim -7.4708%
Yıllık Değişim 34.4262%
Etiketler
Yorumlar