İzmir Demir Çelik üretimde geçici olarak vardiya azalttı.

İzmir Demir Çelik, çelikhane ve çubuk haddehanesi bölümlerinde geçici olarak vardiya azalttı

Yüksek orandaki kısa vadeli borçlarından kurtulmak için çalışan İzmir Demir Çelik, çelikhane ve çubuk haddehanesi bölümlerinde geçici olarak vardiya azalttı. 

Uzun dönemler zarar yazdıktan sonra son iki dönemde bilançosunda kar yazmaya başlayan şirket şimdi de düşen taleple üretimde kesintiye gidiyor. 

Şirketten KAP'a yapılan açıklamada: "Uzun Çelik Ürünleri (Nervürlü İnşaat Demiri) pazarında yaşanan dönemsel daralma neticesinde ilgili ürün talebinde azalma yaşanmaktadır." ifadeleri kullanıldı.

Buna göre şirket artan üretim maliyetleri ve ekonomik koşullar gereği, çelikhane bölümünde üretime geçici olarak bir vardiya azalttığını duyurdu. 

Şirket'ten KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Uzun Çelik Ürünleri (Nervürlü İnşaat Demiri) pazarında yaşanan dönemsel daralma neticesinde ilgili ürün talebinde azalma yaşanmaktadır. Artan üretim maliyetleri ve ekonomik koşullar gereği, proaktif yönetim anlayışı çerçevesinde kaynakların daha etkin, verimli kullanılması ve olası maliyet zararlarını önlemek amacıyla;

Şirketimiz üretiminin Çelikhane bölümünde üretime geçici olarak bir vardiya ara verilerek üretimimizi iki vardiyaya, Çubuk Haddehanesi bölümünde ise üretime geçici olarak iki vardiya ara verilerek üretimimizi bir vardiyaya düşürmüş bulunmaktayız. Profil Haddehane tesisimizde üretim normal düzeninde devam edecektir.

Alınan bu aksiyonlar geçici olup, operasyonlarının devamlılığını teminen Uzun Çelik Ürünleri (Nervürlü İnşaat Demiri) pazarında yaşanacak gelişmeler, üretim maliyetleri, talep ve siparişler göz önünde bulundurularak dinamik olan bu sürecin içerisinde söz konusu vardiyalar artırılabilecektir."

IZMDC IZMIR DEMIR CELIK SANAYI A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 3.25
Satış 3.26
Değişim 0.12%
Son Değer 3.25
En yüksek 3.3
En düşük 3.01
Haftalık Değişim 3.8338%
Aylık Değişim 23.106%
Yıllık Değişim 39.4849%
Etiketler
Yorumlar