İLETMEN, REKOR ORANDA YATIRIM ALDI

İletmen, Kuveyt Türk’ün yüzde 100 iştiraki olan KT Portföy’ün liderliğinde yapılan yatırım turunda, 70 milyon TL değerleme bağlamında 4,4 milyon TL değerinde yeni bir yatırım aldı.

2016 yılında kurulan ve yıllık 12 milyon TL ciroya yükselen İletmen, yeni turda 70 milyon TL değerleme üzerinden 4,4 milyon TL tutarında yatırım aldı. Kuveyt Türk’ün yüzde 100 iştiraki KT Portföy’ün kurucusu ve yöneticisi olduğu Lonca GSYF liderliğinde gerçekleştirilen yeni köprü yatırım turuna, Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, Halis Petrol, Keiretsu Forum Türkiye ve bireysel melek yatırımcıları katılım gösterdi.

İletmen Kurucu Ortağı Özgür Duruöz, aldıkları yeni yatırımı şöyle değerlendirdi: “Başta KT Portföy Lonca GSYF, Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı ve Keiretsu Forum Türkiye olmak üzere birçok melek yatırımcıdan aldığımız yeni köprü yatırımla işimizi yazılım odaklı büyütecek ve sistemimizi farklı sektörler için uygulanabilir hale getireceğiz. Yaptığımız iletim işlerinin hayatı nasıl değiştirdiğini, hatta tedarik zincirini nasıl farklılaştırdığını hep birlikte göreceğiz. Türkiye’nin önde gelen şirketleriyle iş birliği içindeyiz. Danışma kurulumuzda yer alan ülkemizin kıymetli iş insanları, profesyonelleri ve akademisyenleriyle istişare ederek yeni kararlar alıyor ve bilinçli şekilde ilerliyoruz.”

KT Portföy Yönetimi Genel Müdürü Hamit Kütük, konuya yönelik şunları kaydetti: “İletmen’e, yönettiğimiz Teknogirişim GSYF ile daha önce yatırım yapmıştık. Yeni kurduğumuz Lonca GSYF ile teknoloji odaklı ölçeklenebilir şirketlere erken aşama ve sonrasında büyüme sermayesi yatırımları yapmayı planlıyoruz. İletmen’in yenilikçi iş modeli ve kullandığı teknolojilerle mikro lojistik sektöründe öncü bir rol üstleneceğine inanıyoruz. Yeni köprü yatırım turuna diğer eş yatırımcılarla birlikte katılarak, İletmen’in büyümesine destek vermekten ve bu sektörün gelişimine katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz.” (Veriler için Dünya’dan, görsel için Sözcü’den yararlanılmıştır.)  

Etiketler
Piyasa Özeti
BIST 100 4.959,80 %1.49
Dolar 20,897 %0.45
Euro 22,512 %-0.02
Gram Altın 1.330,09 %0.59
Brent Petrol 74,710 %0.54
Bitcoin 27.058,45 %0.00