Hisseleri borsada işlem gören şirketlerden gündeme yansıyan önemli gelişmeler

Borsa şirketlerinde yaşanan son gelişmelerden oluşan önemli haber başlıkları.

Hedef Holding (#HEDEF)

Şirket paylarının halka arzında talepler Perşembe ve Cuma günü toplanacak.

Anatoliya Tanı (#ANGEN)

Şirket paylarının halka arzında talepler Perşembe ve Cuma günü toplanacak.

Aksigorta (#AKGRT)

Eylül ayında prim üretimi %22 artışla 514,8 milyon TL'ye, Ocak - Eylül döneminde de %27 artışla 4,5 milyar TL'ye yükseldi.

Doğan Burda Dergi (#DOBUR)

Borsa tarafından şirket paylarına 11 Ocak'a kadar emir değiştirme tedbiri ve emir tipi kısıtlaması tedbirleri getirildi.

Emlak Konut GYO (#EKGYO)

Şirketin Güngören Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili ÇED Gerekli Değildir kararı verildiği medyada yer aldı. Şirketin Konut Hoşdere Konut İnşaatı Kapasite Artışı Projesi ile İlgili ÇED Sürecinin başladığı medyada yer aldı. 1. Oturumu yapılan İstanbul Başakşehir Kayabaşı 8. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 2. oturumunun Perşembe günü yapılacağı açıklandı.

Galatasaray Sportif (#GSRAY)

Şirket ile Timur Şehircilik arasında 5 + 5 yıllık 725 milyon TL değerinde stat isim hakkına ilişkin Sponsorluk Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

MLP Sağlık (#MPARK)

10 milyon dolar limitli 1 yıl süreli Yönetici Sorumluluk Sigortası'nın yapıldığı açıklandı.

MMC Sanayi ve Ticaret (#MMCAS)

Şirketin, iştiraki Best Frutta'nın sermayesinde sahip olduğu pay oranının %50'nin üzerine çıkarılması için pay satın alınması hususunda görüşmelere başlandığı açıklandı.

Pegasus (#PGSUS) 

Eylül ayında 2019 yılına göre iç hat yolcu sayısı %10 azalışla 1,25 milyona, yolcu doluluk oranı 14,0 puan azalışla %80,7'ye geriledi. Dış hat yolcu sayısı %34 azalışla 0,94 milyona, yolcu doluluk oranı 10,2 puan azalışla %75,4'e geriledi. Toplam yolcu sayısı ise %22 azalışla 2,19 milyona, yolcu doluluk oranı 11,5 puan azalışla %78,3'e geriledi.   Ocak - Eylül döneminde 2019 yılına göre iç hat yolcu sayısı %25 azalışla 8,98 milyona, yolcu doluluk oranı ise 10,7 puan azalışla %82,1'e geriledi. Dış hat yolcu sayısı %52 azalışla 5,33 milyona, yolcu doluluk oranı ise 14,1 puan azalışla %70,4'e geriledi. Toplam yolcu sayısı ise %38 azalışla 14,31 milyona ve yolcu doluluk oranı da 11,3 puan azalışla %77,3'e geriledi.

Selçuk Ecza Deposu (#SELEC)

Basında yer alan şirketin Yönetim Kurulu Başkanı hakkında yasal defter ve kayıtlarda güveni kötüye kullanmak ve yanlış bilgi vermekten savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu haberlerin gerçeği yansıtmadığı açıklandı.

 Tureks Turizm (#TUREX)

Halka arzdan elde edilen fonun 8,3 milyon TL'sinin yeni yatırım ve kapasite artışında, 15,1 milyon TL'sinin ise banka kredi kapamalarında kullanıldığı açıklandı.

 Say Yenilenebilir Enerji (#SAYAS)

Şirketin Güney Kore'de yerleşik müşterisi Win & P'den alınan 313.602 euroluk siparişin kabul edilmesi ve üretilerek sevk edilmeleri sonrasında Güney Kore'den Dongkuk S&C'den koşullu olarak kabul edilen 189.898 euro tutarındaki siparişin koşulunun kaldırılarak kabul edildiği açıklandı.

Yapı Kredi Bankası (#YKBNK) 

Rekabet Kurulu'nun 2013 yılında bankaya idari para cezası vermesi sonrasında Banka tarafından yürütmeyi durdurma istemli olarak iptal davası açıldığı, açılan davanın reddedildiği, mahkeme kararına karşı Danıştay nezdinde temyiz başvurusunda bulunulduğu, temyiz talebinin reddi sonrasında da Danıştay nezdinde karar düzeltme başvurusunda bulunulması sonrasında başvurunun kabul edildiği ve yasal sürecin devam ettiği açıklandı. °

Yorumlar