Hedef Holding iştiraklerinden İdeal Data halka arz oluyor.

Ekim ayında hisselerini halka arz eden Hedef Holding şimdi de şirketlerinden İdeal Finansal Teknolojiler ve Danışmanlık’ın hissedarı olduğu İdeal Data Finansal Teknolojiler, halka arz edecek.

İdeal Data Halka arz kararı alarak çalışmalara başladı. Hedef Holding (#HEDEF) şirketlerinden İdeal Finansal Teknolojiler ve Danışmanlık’ın hissedarı olduğu İdeal Data Finansal Teknolojiler, halka arz oluyor. 

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

"Şirketimizin tek pay sahibi olduğu ve 10.000.000 TL esas sermayesinin tamamı ödenen İdeal Data Finansal Teknolojiler A.Ş.'nin bir finansal teknoloji / yazılım şirketi olması, nitelikli çalışanlarımızın şirkete aidiyetinin arttırılması amacıyla, bağlı ortaklığımızda TTK m. 463 vd. hükümlerine göre şarta bağlı sermaye arttırımı ile çalışanlara pay edindirme sürecine başlanmasına, çalışanlara pay edindirme için yapılacak sermaye artırımında azami tutarın 1.000.000 TL (%9,09) olarak belirlenmesine, işlemlerin gerçekleştirilmesi için İdeal Data Finansal Teknolojiler A.Ş. Yönetim Kurulunun yetkilendirilmesine,

Esas sözleşme tadili ve şarta bağlı sermaye arttırımının tamamlanmasını müteakip, bağlı ortaklığımız İdeal Data Finansal Teknolojiler A.Ş. paylarının halka arzını teminen kayıtlı sermaye sistemine geçiş için hazırlıklara başlanmasına ve gerekli prosedürün yerine getirilerek Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulmasına, karar verildi.” denildi.

Etiketler
Yorumlar