GYO şirketleri arasında dikkat çeken bir borsa hissesi

DZGYO son dönemde artan işlem hacmi ile dikkat çekiyor...

www.borsamanset.com hisse analizleri devam ediyor...

Son dönemde en çok kazandıran hisseler  arasında gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketleri dikkat çekiyor. Hükümetin son konut hamlesinden sonra da GYO borsa şirketleri yeniden gündeme geldi. 

Ancak okuyuculardan gelen sorular arasında hükümetin bir yıl için kiralara getirdiği yüzde 25'lik zam sınırı, gyo şirketlerinin karlarını azaltabilir korkusu var. 

Ticari kiracıların yüzde 25 zam limiti bulunmuyor. Bu yüzden GYO'lar arasında ticari geliri yüksek ve henüz defter değeri düşük kalmış hisseler öne çıkıyor. 

DenizBank Finansal Hizmetler Grubu bünyesinde çalışan DZGYO bu anlamda dikkat çekiyor...

Şirket, yerli ve yabancı borsalarda ve borsa dışı piyasalarda işlem gören sermaye piyasası araçlarına yatırım ve portföy yönetimi satıyor... 

Ayrıca 15 Eylül günü SPK Deniz Bank ile ilgili önemli bir onay verdi: "SPK, Deniz Faktoring AŞ'nin 660 milyon lira ve  Denizbank AŞ'nin 25 milyar lira tutarındaki borçlanma aracı ihracı başvurusuna onay verdi."

Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı kendini şöyle tanıtıyor: 

"DZGYO, yatırımcılarına yüksek gayrimenkul getirisi sağlamak amacıyla kurulmuş ve 2013 yılından beri halka açık biçimde hizmet veriyor. 

Deniz GYO;  İstanbul, Ankara ve Bodrum başta olmak üzere, konut, otel ve ticari birimlerden oluşan geniş portföyü ile gayrimenkul yatırım ve geliştirme faaliyetlerinde bulunarak satış ve kiralama gelirleri ile yatırımcılarına nitelikli kazanç sağlamayı amaçlıyor. "

DZGYO grafikleri dikkat çekiyor

Okuyucuların dönemsel sordukları Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı,  ticari kiralarının fazla olması; defter değerinin yeniden değerlenmeyle yıl sonunda 5 TL çıkabilme özelliği taşımasıyla yorumlanabilir. Hisse bugüne kadar diğer gyo şirketleri arasında sivrilemedi. 

Borsa uzmanları DZGYO hissesinin ucuz olduğunu ve yakın bir gelecekte endeks üstü primle hakettiği sevilere ulaşabileceğini yorumluyorlar...

Son bir yılda,  3,61 TL seviyesini gören DZGYO; bugünlerde 2,77 TL seviyesinde işlem yapıyor.

Ancak son dönemde hissenin işlem hacminde dikkat çekici bir hareketlilik var.

 

Not: Yatırım tavsiyesi yapılamaz, hisseler haber amaçlı analiz edilir.