Goodyear modernizasyon ve kapasite artırımı için kolları sıvadı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre 2022 yılı içinde 18 milyon dolar (Yaklaşık olarak 248 milyon lira) yatırım yapma kararı alındı.

Goodyear 2022 yılına yatırımla başlıyor. 2 binin üzerinde çalışanı bulunan ve Türkiye'de  Adapazarı ve İzmit fabrikalarında üretim yapan Goodyear 18 milyon dolarlık yatırım kararı aldı. 

Yüzde 25'i halka açık olan şirket, 1961 yılından bu yana Türkiye'de faaliyette bulunuyor. Yapılacak yatırım modernizasyon ve kapasite artışını kapsayacak.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklama şöyle:

''Goodyear Lastikleri T.A.Ş yönetim kurulunun 06.01.2022 tarihli ve 2022/1 sayılı kararıyla Türkiye ekonomisi ve lastik pazarı gelişim potansiyeline paralel olarak Adapazarı fabrikamızda özellikle orijinal ekipman müşterilerimize sunduğumuz ürün portföyünün genişletilmesine yönelik olarak, İzmit fabrikamızda ise kapasite artışı amacıyla 2022-2024 yılları arasında toplamda iki fabrikamıza 18 milyon dolara varan tutarda bir yatırım yapılmasına ve bu konuda yatırım teşviğinden faydalanmak üzere çalışmaların sürdürülmesine karar verilmiştir. İzmit fabrikamızda yatırımın tamamlanmasıyla birlikte adet bazında günlük yüzde 5 oranında bir kapasite artışı olması öngörülmektedir.''

Etiketler
Yorumlar