Global Yatırım Holding, bedelli sermaye artırımını tamamladı. İşte hisseye yansımaları

Global Yatırım Holding sermayesini yüzde 99 oranında artırarak 650 milyon liraya çıkardı. Şirket Bedelli sermaye artırımından 487 milyon 180 bin 209 TL fon girişi sağladı.

Global Yatırım Holding (GLYHO), yüzde 99 oranındaki bedelli sermaye artırımını tamamladı. Nisan ayı içinde alınan kararla SPK'ya başvuru yapan Global Yatırım Holding mevcut sermayesini  324 milyon 111bin 590 TL artırarak 650 milyon TL'ye çıkardı. 

Farklı iş kollarındaki yatırımlarıyla 4 kıta ve 13 ülkede faaliyet gösteren Global Yatırım Holding (GYH), borçluluğunu azaltma stratejisi çerçevesinde önemli bir adımı daha tamamladı. 

Bedelli sürecinin tamamlanmasına ilişkin bir açıklama yapan GYH Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Mehmet Kutman, "Gelecek dönemde, borcun azaltılmasıyla birlikte, pozitif serbest nakit akımı yaratmaya ve sektörler bazında artması öngörülen operasyonel karlılıkla iştirakler bazında ve dolayısıyla GYH'de temettü dağıtımına odaklanacağız. Hissedarlarımıza bu süreçte bize gösterdikleri güven, destek ve inanç için minnettarlığımızı sunmak istiyoruz" dedi.

#GLYHO hisseleri tarihi zirvesi olan 5,54 TL'nin yüzde 40 eksiğinde başladıktan sonra yıl içinde düşüş trendini devam ettirdi. Nisan ayında alınan bedelli sermaye artırım kararı ile hissede satışlar yoğunlaştı. 4 TL seviyelerinden 2 TL seviyelerine çekilen hissede son dönemde yatay seyir izleniyor. 

Son iki yılı zararla kapatan şirket 2021 yılının ilk altı ayında da zarar yazmaya devam etti. Son bilançosunda 418 milyon lira zar açıklayan GLYHO gelirlerini artırarak kâra geçmek için çalışıyor. 

Şirket hisseler dün 2,23 liradan kapanış gerçekleştirdikten sonra bugün de yüzde 0,45 oranında artıda 2,24 TL'den başlangıç yaptı. 

Etiketler
Yorumlar