Global Menkul Değerler "Manipülatörlere" satılıyor haberi yalanlandı

Son günlerde hisselerinde sert fiyat hareketlerinin görüldüğü Global Menkul Değerler'in satıldığına dair haberler yalanlandı. Herhangi bir 'satış düşüncesi' bulunmuyor ifadeleri kullanıldı.

Global Menkul Değerler'in satılacağına dair internet sitelerinde yer alan haber şirket tarafından yalanlandı. Şirketten yapılan açıklamada "Global Menkul Değerler’in satışına yönelik bir düşünce yoktur." denildi. 

İşte o açıklama: 

 

"Global Menkul Değerler’den kamuoyuna duyuru

Bazı internet sitelerinde Global Menkul Değerler’in satışına ilişkin anlaşma sağlandığına dair asılsız haberler üzerine şirketimiz tarafından açıklama yapılması zorunluluğu doğmuştur.

 


Dünyada kendi sektöründe lider tek Türk şirketini yaratan bir Grubun ilk adımı olarak 1990 yılında kurulan Global Menkul Değerler’in satışı söz konusu değildir ve olmayacaktır. Çıkan haberlerin aksine Global Menkul Değerler’in satışına yönelik bir düşünce yoktur.

 


Türkiye’de bir çok ilke imza atan, sermaye piyasalarının gelişimine katkıda bulunan bir şirket olan Global Menkul Değerler, Türkiye sermaye piyasalarının gelişmesi için öncülük etmeye devam edecektir. Amacımız tasarruf sahiplerinin yatırımlarını doğru yönlendirmelerine yardım etmek ve ülke ekonomisi için katma değer yaratmaktır. Bu amaçla borsaya açılan şirketlerin birçoğunun halka arzında yer alarak, ülke ekonomisine önemli büyüklükte kaynak yaratmış olmanın gururunu yaşamaktayız.

 


Ayrıca haberlerde geçen ‘satış için manipülatörler ile görüşüldüğüne’ dair ifadeler de şirketimiz ve grubumuz için kabul edilemez bir iftiradır. 

 


Global Yatırım Holding’in temel taşı olan Global Menkul Değerler gurubun en önemli şirketlerinden biri olarak kalmaya devam edecektir.

 


Şirketimizle ilgili yapılan gerçekle bağdaşmayan haberlerle ilgili gerekli kanuni bütün haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna duyururuz."

Etiketler
Yorumlar