G7 ülkeleri Rusya'dan petrol alımını tamamen bitirme kararı aldı.

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı devam ederken Başta ABD ve Avrupa olmak üzere her güne yeni bir yaptırım haberi geliyor. Şimdi de G7 ülkeleri, Rusya'ya yönelik yeni yaptırım paketi kapsamında petrol ithalatını kademeli olarak bitireceklerini ya da tamamen keseceklerini duyurdu.

Rusya "zafer gününü" kutlamaya hazırlanırken G7 ülkeleri yen bir yaptırım paketinin duyurusun yaptı. Hedefte ise Rus petrolü bulunuyor. 

Beyaz Saray, G7 liderlerinin bugün çevrim içi olarak Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'nin katılımıyla düzenledikleri zirve sonrası yazılı bir açıklama yaparak, Rusya'ya Ukrayna savaşı nedeniyle uygulanacak yeni yaptırımları duyurdu.

Buna göre Rusya'ya yönelik yeni yaptırım paketi kapsamında G7 ülkeleri Rusya'dan petrol ithalatını kademeli olarak bitireceklerini ya da tamamen keseceklerini duyurdu.

Öte yandan ABD'nin Rusya devletinin tamamen ya da kısmen kontrolü altındaki 3 televizyonuna yaptırım getireceği kaydedildi.  Söz konusu televizyonların ise Channel One Russia, Russia-1 ve NTV Yayın Şirketi olduğu aktarıldı.

 

Etiketler
Yorumlar