FENER, FENER TOKEN SAYESİNDE KAR YAPMAYI BAŞARDI, ÇOK ÖNEMLİ GELİR GELDİ

FENER, dijital para sayesinde yılın bu döneminde kar yapmayı başardı.

Borsa İstanbul’da işlem gören spor kulüplerinin 2021 yılındaki üçüncü çeyrek kar-zarar tabloları açıklandı. Elde edilen bilgilere göre Fenerbahçe tarihin en yüksek karına ulaştı. Fenerbahçe’nin diğer kulüplere karşı da bir zaferi olan bu durumun arkasında Fenerbahçe Fan Token’ın payının büyük olduğu görülüyor.

9 Ağustos’ta gerçekleşen FB token satışının ardından kulübün ciddi bir kar elde etmiş olması dikkatleri çekiyor. Fenerbahçe’nin kripto para sektörüne adım atmış olması ile kulüp, tarihinde ilk kez Haziran-Ağustos döneminde 257 milyon lira kar açıklamış oldu.

Fenerbahçe Fan Token
Çok uzun zaman boyunca Fenerbahçe’nin bir kripto para birimi çıkarması beklendi. Fenerbahçe nihayet bu adımı 9 Ağustos’ta attı ve kripto para birimini piyasaya sürdü. FB token’ın satışa çıkmasının ardından Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, “Bu dünyada isteyen taraftarlar kulüplerine maddi katkı sağlarken kendi yarınlarına da katkı sağlama olanağı yakalıyorlar. Yani diğer bir deyişle çift yönlü bir ilişki. Biz kulüpler hep taraftarlarımıza diyoruz ki forma alın, komine alın, bilet alın, YouTube’a girin. İlk defa çift taraflı bir fırsat sağlayabileceğimiz bizim de bize destek olanlara yarınlar adına imkan sunabileceğimiz bir oluşum içindeyiz.” sözlerini kullanmıştı.

FB TOKEN'in 190.700.000 adet olacağı ancak daha sonra yakımlarla bu rakamın 100 milyon adede kadar indirileceği ifade ediliyor.(COİN TÜRK)