FADE hisseleri çakıldı açıklama geldi

Hisseleri son bir haftada yüzde 50'ye yakın düşün hissede şirket haber ve söylentilerin maksatlı olduğun açıklandı.

2,40 liradan halka arz olan Fade Gıda (#FADE) hisseleri bir yılda yüzde 900 fiyatlandıktan sonra temmuz ayı başında 24,60 lirayı gördü. Hissede son bir hafta da ise çok sert satışlar hakim. 

6 Temmuz salı gün başlayan satışlar sonrası hisse fiyatı bugün 14,160 TL seviyesine gerilemiş durumda. 10 liranın üzerinde değer kaybeden #fade bir haftada yüzde 42'nin üzerinde yatırımcısına zarar yazdı. 

Hissedeki hareketlilik haber ve söylentileri de beraberinde getirdi. Şirket patronunun ve beraberindeki manipülatörlerle hissede operasyon çekildiği konuşuluyor. 

Fade Gıda haber ve söylentilere KAP'tan yaptığı açıklama ile sert tepki gösterdi. Fade açıklamasında "Bir süredir Şirketimiz ve ortaklarımız hakkında asılsız haberler yayınlanmakta ve bu mesnetsiz iddialar Şirketimiz pay fiyatında dalgalanmalara yol açmaktadır. " ifadeleri kullanıldı.

Şirkettin ticari faaliyet ve karlılığında herhangi bir olumsuz durumun söz konusu olmadığı belirtilen açıklamada  "Hiçbir dayanağı olmayan ve kendi menfaatleri doğrultusunda haber yapan medya sitelerinin yatırımcılarımız tarafından dikkate alınmamasın ve şirket açıklamalarının dikkatle takip edilmeli" denilerek asılsız haberleri kesin bir dille yalanlandı. 

Fade Gıda haber ve söylentiler için ise yasal süreç başlatacağını da açıklamasına ekledi. 

Etiketler
Yorumlar