EYT büyük mitingi öncesinde çalışma bakanı çark etti

EYT'liler yine garip kaldılar... EYT'lilere verilen en önemli vaat gündem ve icraat dosyaları arasında 5. olabilmek!

5 milyon EYT'li iktidar partili siyasilerin ağzında sakız oldu. 

EYT'yi gündemden düşürmemelerine rağmen somut hiçbir adım atılmıyor. Ve sadece Çalışma Bakanı Bilgin sadece 3 hafta önce "EYT diye bir gündemimiz yok." demişti. 

EYT'lilerin 15 Mayıs günü İstanbul'da çok büyük miting düzenleyecek olmasından sonra ise aynı Çalışma Bakanı Vedat Bilgin bugün " EYT meselesi var. Bunların hepsi dosya dosya önümüzde. Adım adım dosyaları açıyoruz, çözüme ulaştığımız anda da kamuoyuyla paylaşıyoruz” dedi.

EYT meselesini sürekli konuşan ama bir türlü tarih ve proje sunmayan AK parti Grup Başkan vekili Emin Akbaşoğlu ise büyük EYT mitingi öncesinde yine hayal sattı. Akbaşoğlu EYT öncesinde 4 önemli çalışma yapacaklarını 5. adımda ise sıranın EYT'ye geleceğini iddia etti: 

" Ve beşinci adım olarak da EYT'li kardeşlerimizin mutlaka durumunu ele alarak bununla ilgili düzenlemeyi de bütün kamuoyumuzla inşallah paylaşacağımızı bir sıralama ve süreç yönetimi olarak ifade etmiştik. Şimdi, inşallah 3600'le ilgili gündemimiz temmuza kadar nihayetlenmiş olacak. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.”