ESEN, VANGD, FRIGO hisselerinin fiyat analizi yapıldı

BİST hisse analizi...

Acar Menkul, son dönemin merak edilen 3 hissesinin fiyat analizini yayınladı. 

VANGD

Düşüş trendinde. Son destek seviyesi de kırıldı. Ortalamaların altında sürükleniyor ama “4.31”deki dibe de yanaştı ve tahtadaki güçler ikili dip yapmaya karar verirlerse fiyatı ortalamanın üstüne atabilir. “1.50” civarından kaldırıp “15.49”a hızlı götürülmüş gözüküyor. Ana tepeden de epeyi aşağılara geldiğinden dolayı tepki alımı gelebilir. Direnç önce ortalamalarda, sonrasında da 7.0 civarındaki tepelerde..

ESEN 

Senet sarı renkle tanımlanan yatay alan içinde hareket etmekte. En son çıkış “35.90”da tıkandı ve gelen satışlarla fiyat ortalamalara kadar geri çekildi. “26.00-26.50” aralığında dipler oluşuyor ama yukarı tarafta da “36.00-37.00” aralığında da satıcılar beliriyor ve fiyat gelen satışlarla beraber fazla o seviyelerde tutunamadan aşağıya dönüyor. “9.35”den hızla “46.19”daki tepeye kadar hızlı gidişin ceremesi çekiliyor. Endeks yeni zirveye gitmesine rağmen bu senette diğer hızlı gidenler gibi ilk çıkışı sindirmek üzere yatay alanda vakit geçirmekle meşgul.

 

FRİGO

Bölünmüş fiyatıyla “6.78”deki tepeden beri satışta ve bir ara “5.48”e kadar tırmandıysa da dip uzun süre sonra “2.00” civarında gerçekleşti. Gelen alımlarla “ikili dip”ten kalkan fiyat “4.54”e kadar tırmandı.Gelen satış sonrasındaki hamlede de “4.43”e gelmesine rağmen ilk tepe geçilemeyince satışlar arttı. Bu düşüş sırasında “3.19”a inen fiyat her ne kadar kendisini toparlayarak ortalamanın üstüne attıysa da tekrar gelişen satış ortamında bu sefer 50 günlük ortalamaya sürüklendi. Destek 50 günlük ortalamada ve o da “3.43”de. En yakın direnç 20 günlük ortalamada ve ortalama “3.65”de.Fiyatta etkili olabilecek gruplar olabilir zira geçmişte senette sert harekete sebep oldular.