Enflasyon rakamları sonrası TÜİK'e giden Kemal Kılıçdaroğlu içeri alınmadı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, kasım ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından TÜİK'in kendisine randevu vermediğini belirterek, saat 11.00'de TÜİK'e gitti. Kılıçdaroğlu içeri alınmadı.

TÜİK'ten randevu alamayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kapıda açıklama yaptı. 

İnternet sitesinde yer alan açıklamanın hatırlatıldığı TÜİK yetkileri kapıyı açmayınca Kılıçdaroğlu kapı önünde açıklama yaptı. 

Kılıçdaroğlu: ''TÜİK, Cumhuriyetin önemli kurumlarından birisidir. Bu kurumun rakamları 84 milyon vatandaşımızı ilgilendirmektedir. Dün TÜİK Başkanlığı'ndan randevu istedik. TÜİK Başkanı randevu vermedi. Buraya tutarlı bilgiler almak için geldik. Merkez teşkilatımıza gelebilirsiniz her türlü bilgiyi alabilirsiniz diyor kendi internet sitelerinde.


''AÇIKLANAN ENFLASYON RAKAMLARI GÜVEN VERMİYOR''

Geldik bilgi almak istedik. Yıllık enflasyon 21,31. Bu rakamlar güven vermiyor. Enflasyon gerçekten bunların iddia ettiği gibi mi? TÜİK rakamları küçültüyorsa memura işçiye emekliye daha az vereceğim anlamına geliyor. Memurun işçinin emeklinin hakkını savunmak için buraya geldim. Bu verileri kimlerden aldınız diye soracaktık. TÜİK bir saray kurumu haline dönüşmüştür.''

Etiketler
Yorumlar