Efeler Çiftliği halka arzına SPK'dan olumsuz cevap geldi.

Söktaş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin yüzde 84 oranında bağlı ortaklığı halka arz başvurusu ret edildi.

SPK'ya halka arz başvurusu yapan Efeler Çiftliği'ne ret cevabı geldi. Sermaye Piyasası Kurulu Halka açık Söktaş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin (#SKTAS) yüzde 84 oranında bağlı ortağı Efeler Çiftliği'nin halk arzını uygun bulmadı. 

KAP'a yapılan açıklamada SPK'nın ret cevabının şirkete 14 Haziran'da ulaştığı belirtildi. Bundan sonraki sürece ilişkin ifadelerin de yer aldığı açıklamada " yüksek enflasyon ortamının yarattığı mevcut ekonomik koşullar ve piyasa koşulları da göz önünde bulundurulduğunda, halka arz fiyatı ve yatırımcı talebi açısından daha elverişli bir ortamın oluşması durumunda yatırımcılarımızın menfaatini de gözeterek halka arz konusu tekrar değerlendirilecektir." ifadeleri yer aldı. 

Söktaş'tan KAP'a gönderilen konuya ilişkin açıklama şu şekilde: 

"08.03.2022 tarihinde yaptığımız özel durum açıklamasında Şirketimizin %84 oranında bağlı ortaklığı Efeler Çiftliği Tarım ve Hayvancılık A.Ş.'nin ("Efeler Çiftliği") halka arzına ilişkin başvurunun Sermaye Piyasası Kurulu'na ("SPK") yapıldığını duyurmuştuk. Söz konusu halka arz başvurumuzun mevcut aşamada uygun bulunmadığı hususu SPK'nın 14.06.2022 tarihli yazısı ile Şirketimize bugün (14.06.2022) tebliğ edilmiştir.

Tüm bu gelişmelerin yanı sıra; yüksek enflasyon ortamının yarattığı mevcut ekonomik koşullar ve piyasa koşulları da göz önünde bulundurulduğunda, halka arz fiyatı ve yatırımcı talebi açısından daha elverişli bir ortamın oluşması durumunda yatırımcılarımızın menfaatini de gözeterek halka arz konusu tekrar değerlendirilecektir. Söktaş Grup olarak yatırımcılarımıza değer yaratma hedefimiz doğrultusunda; AB standartlarında üretim yapan ve Türkiye'nin en büyük çiğ süt üretim tesislerinden birisi olan Efeler Çiftliği, çiğ süt ve katma değerli süt ürünleriyle karlı bir şekilde büyümeye devam edecektir."

Etiketler
Yorumlar